Granica polsko-białoruska. Prawie 13 tys. prób nielegalnego wejścia do Polski

Granica polsko-białoruska. Prawie 13 tys. prób nielegalnego wejścia do Polski
Patrol Straży Granicznej (fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna)
PAP/mk

Tylko w październiku Straż Graniczna odnotowała prawie 13 tys. prób nielegalnego przedostawania się z Białorusi do Polski. Niemal 1300 zezwoleń wydano na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym.

Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano 1274 zezwolenia na wjazd do strefy objętej ograniczeniami - poinformowała w niedzielę rano PAP rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

DEON.PL POLECANa terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej do tej pory wydano 1125 pozwoleń, natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej - 149. Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od 2 września br. w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy, wprowadzony w związku ze wzmożeniem się prób nielegalnego dostawania się migrantów na terytorium Polski. 30 września Sejm RP zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni.

Od początku października odnotowano już ok. 12,8 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, zaś od początku roku - 24,5 tys.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Granica polsko-białoruska. Prawie 13 tys. prób nielegalnego wejścia do Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.