W sieci krąży fałszywe zdjęcie księdza na granicy polsko-białoruskiej

W sieci krąży fałszywe zdjęcie księdza na granicy polsko-białoruskiej
fot. Depositphotos / Wichert Krystian Marcin / Facebook
Demagog / pk

W internecie pojawiło się przerobione zdjęcie przedstawiające księdza, który święci kropidłem drut kolczasty. Fotografia nie ma nic wspólnego z prawdą.

Fotomontaż został opublikowany 19 września na facebookowej grupie "Ruch-Donalda Tuska" i uzyskał spore zasięgi. Zdjęcie opatrzono opisem "święty drut". Oryginał zdjęcia opublikowano w sierpniu - informuje portal Demagog.

DEON.PL POLECA
Zdjęcie zostało "sklejone" z dwóch, zupełnie niezwiązanych z sobą fotografii. Pierwsza z nich przedstawia ogrodzenie z drutu kolczastego na granicy litewsko-białoruskiej i pochodzi z artykułu opublikowanego na stronie agencji Reutera. Druga fotografia przedstawia księdza święcącego stację benzynową i została opublikowana na portalu gorce24.

DEON.PL POLECA

Wielu użytkowników Facebooka dało się nabrać

Jak informuje Demagog, wielu użytkowników Facebooka dało się nabrać na fotomontaż. Świadczą o tym ich komentarze, które zacytował portal: "Czyli facet święci zasieki żeby chroniły przed człowiekiem. Zaiste miłość blizniego w czystej a raczej brudnej postaci", "Nie życzę mu źle ale jak może święcić coś w czym giną zwierzęta w męczarniach".

Jak dodaje Demagog, "informowanie o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej jest utrudnione z uwagi na wprowadzony 2 września stan wyjątkowy".

 

Źródło: Demagog / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

W sieci krąży fałszywe zdjęcie księdza na granicy polsko-białoruskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.