6 października zbiórka na ofiary wojny w Syrii

6 października zbiórka na ofiary wojny w Syrii
(fot. EPA/Tolga Bozoglu)
6 lat temu
PAP / drr

6 października odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek w kościołach w całej Polsce na rzecz ofiar wojny w Syrii. Episkopat Polski w poniedziałkowym komunikacie przekazanym PAP prosi wiernych o wsparcie.

"W odpowiedzi na zatroskanie Ojca Świętego Franciszka oraz w duchu miłości chrześcijańskiej, Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną. Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, w tym również tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale również domaga się działania, a więc zapewnienia uchodźcom żywności, leków, odzieży oraz poczucia minimum bezpieczeństwa" - podkreślają autorzy komunikatu.

Jak informuje Episkopat Polski, Caritas Polska w imieniu Kościoła i we współpracy z Caritas Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii, w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej (Mafraq, Zarqa, Irbid, Madaba, Amman i Karak). Caritas Polska przekazała również pierwszą finansową pomoc poszkodowanym w samej Syrii w wysokości 50 tys. dolarów.

"Konkretne wsparcie ofiarom wojny w Syrii wyrazimy poprzez ogólnopolską modlitwę w niedzielę 6 października oraz zbiórkę do puszek w kościołach na terenie całej Polski" - czytamy w komunikacie podpisanym przez przewodniczącego KEP abp. Józefa Michalika.

Hierarcha zwraca się z nim z prośbą o przekazanie zebranych funduszy na konto Caritas Polska PKO BP: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem "Syria", co pozwoli na kontynuowanie pomocy uchodźcom syryjskim. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.

W trwającym od marca 2011 roku konflikcie syryjskim zginęło ponad 100 tys. ludzi. Inspektorzy ONZ poinformowali w poniedziałek, że są "klarowne i przekonywające dowody" na użycie sarinu podczas ataku 21 sierpnia na jednym z przedmieść Damaszku - informuje agencja Associated Press. Według władz USA zginęło wtedy ponad 1,4 tys. ludzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

6 października zbiórka na ofiary wojny w Syrii
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

6 października zbiórka na ofiary wojny w Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.