Aborcja poporodowa - straszna kultura śmierci

Aborcja poporodowa - straszna kultura śmierci
(fot. sxc.hu)
KAI / pz

To sygnał i dowód, że "morderczy apetyt kultury śmierci nigdy nie zostanie nasycony" - w ten sposób znany amerykański baptysta, pastor dr Albert Mohler Jr. komentuje niedawny artykuł dwojga włoskich bioetyków, którzy na łamach renomowanego pisma naukowego uzasadniają dzieciobójstwo.

Alberto Giubilini i Francesca Minerva w artykule pt."Aborcja poporodowa" powtarzając argumenty australijskiego bioetyka Petera Singera, odmawiają już nie tylko nienarodzonemu dziecku, ale także noworodkowi statusu osoby, i twierdzą, że przyczyny psychologiczne, społeczne czy ekonomiczne mogą być dostatecznym uzasadnieniem zabijania nowonarodzonych dzieci. Jak podnoszą, sam fakt przyjścia na świat jest nieistotny z moralnego punktu widzenia.

Według prezesa Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Louisville artykuł w "The Journal of Medical Ethics" powinien przypomnieć, jak wielkie terytorium zostało już zawłaszczone przez kulturę śmierci. "Kultura, która jest coraz bardziej oswojona ze śmiercią w łonie matki wkrótce będzie rozważać zabijanie w kołysce. Już sam fakt, że artykuł został opublikowany w piśmie akademickim prowadzącym branżowe recenzje, wskazuje, z jakim zagrożeniem mamy do czynienia" - zauważa.

Pastor zwraca uwagę, że ostrzeżenia obrońców życia przed stosowaniem w dyskusjach etycznych argumentów "równi pochyłej" były w pełni uzasadnione. "Aborcja zakłada dzieciobójstwo. Jeśli nienarodzone dziecko nie ma wystarczającego statusu moralnego, ze względu na to, że jest nienarodzone, w takim razie dziecko w kołysce, jak się teraz argumentuje, nadal nie ma rozwiniętej osobowości ludzkiej" - podkreśla dr Mohler i postuluje, by jedyną odpowiedzią na tego typu racje było uznanie moralnego statusu ludzkiej istoty na wszystkich etapach jej rozwoju - "od poczęcia do naturalnej śmierci".

DEON.PL POLECA

Znany kaznodzieja amerykański ostrzega, że w tej sprawie nie może być kompromisu, gdyż nawet minimalne odejście od afirmacji pełnego człowieczeństwa naraża pojedynczą istotę ludzką na to, że nie zostanie określona jako "osoba we właściwym sensie moralnym".

Zdaniem baptystycznego duchownego, debata nt. moralnego statusu dziecka nienarodzonego nie jest jedynie akademickim sporem, który ogranicza się do kart czasopisma. "Morderczy apetyt kultury śmierci nigdy nie zostanie nasycony" - dodaje.

Dr R. Albert Mohler Jr jest znanym Stanach Zjednoczonych kaznodzieją, autorem programów radiowych, częstym gościem stacji telewizyjnych. Jest jednym z dyrektorów prorodzinnej organizacji chrześcijańskiej "Focus on the Family".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Aborcja poporodowa - straszna kultura śmierci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.