Abp Eterović wzywa niemieckich biskupów do zmiany perspektywy

Abp Eterović wzywa niemieckich biskupów do zmiany perspektywy
fot. marco iacobucci / Depositphotos
KAI / pk

Do fundamentalnej zmiany perspektywy wezwał niemieckich biskupów nuncjusz apostolski w Republice Federalnej Niemiec, abp Nikola Eterović. Kościół, który zajmuje się głównie sobą, cierpi z powodu egocentryzmu. Kościół natomiast jest misją - powiedział arcybiskup.

Arcybiskup skierował słowa do niemieckich biskupów na rozpoczęcie posiedzenia episkopatu w Augsburgu. Nuncjusz w swoim pozdrowieniu powiedział, odnosząc się do słów papieża Franciszka, że "ważne jest, aby nie przyjmować postawy wewnętrznej, ale «wychodzić» i nieść chrześcijańskie przesłanie we wszystkich obszarach".

DEON.PL POLECA
Abp Eterović podkreślił, że "Kościół, który zajmuje się głównie sobą, cierpi z powodu egocentryzmu. Kościół natomiast jest misją". Jego zdaniem, w obliczu powszechnej niewiedzy na temat wiary chrześcijan w Niemczech, jest to bardziej potrzebne niż kiedykolwiek.

Nuncjusz apostolski przypomniał list, który papież Franciszek skierował do niemieckich katolików w 2019 r. i któremu - według papieża - do tej pory poświęcono zbyt mało uwagi. W liście tym słowo "ewangelizacja" (głoszenie orędzia) pojawia się 15 razy, a słowo "radość" dziesięć razy - podkreślił arcybiskup.

DEON.PL POLECA

Nuncjusz nie odniósł się wyraźnie do obecnej w mediach debaty o ostatnim liście Stolicy Apostolskiej do niemieckich biskupów. Wezwano w nim do zawieszenia planowanego głosowania niemieckich biskupów ws. statutu komisji synodalnej. Po tej interwencji biskupi zdecydowali się zdjąć ten punkt z posiedzenia w Augsburgu.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Skomentuj artykuł

Abp Eterović wzywa niemieckich biskupów do zmiany perspektywy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.