DEON.pl: "Wylosuj biskupa". Weź udział w wielkopostnym wyzwaniu i otocz modlitwą swoich pasterzy

DEON.pl: "Wylosuj biskupa". Weź udział w wielkopostnym wyzwaniu i otocz modlitwą swoich pasterzy
Fot. marco iacobucci / Depositphotos
DEON.pl

Kościół bardzo potrzebuje naszej modlitwy. Potrzebują jej również ci, którym została powierzona wielka odpowiedzialność - biskupi. Dlatego w nadchodzącym Wielkim Poście redaktorzy DEON.pl zachęcają swoich czytelników do udziału w "wyzwaniu", polegającym na wylosowaniu i otoczeniu modlitwą konkretnego biskupa diecezjalnego oraz jego współpracowników.

Ponieważ wielkopostne postanowienia to okazja nie tylko do tego aby brać, ale również dawać coś z siebie, redakcja DEON.pl zaprasza wszystkich do udziału w akcji "Wylosuj biskupa".

"Wymagamy wiele od naszych biskupów i mamy do tego prawo. Nie możemy jednak zapominać, że potrzebują oni naszego wsparcia i modlitwy, aby w niełatwych czasach służyć Kościołowi. Codzienna modlitwa, którą proponujemy naszym czytelnikom jest więc znakiem życzliwości oraz pamięci o biskupach i całym Kościele" - informują redaktorzy DEON.pl.

Jak wylosować biskupa na Wielki Post?

Wielkopostne wyzwanie przygotowane przez redakcję DEON.pl polega na otoczeniu modlitwą konkretnego biskupa diecezjalnego, jego biskupów pomocniczych, biskupów seniorów oraz całej diecezji, której służą.

DEON.PL POLECA

Akcja rozpoczyna się we wtorek, 13 lutego. Aby wziąć w niej udział, wystarczy kliknąć TUTAJ (w artykuł „Wylosuj biskupa i otocz go modlitwą”) - po czym aktywować mechanizm losowania, a następnie codziennie, przez cały Wielki Post, odmawiać krótką modlitwę w intencji wylosowanego biskupa, jego współpracowników i diecezjan. W ten sposób modlitewnym wsparciem zostanie otoczony cały Kościół w Polsce.

Dlaczego warto modlić się za Kościół?

Modlitwa za Kościół jest wyrazem naszej wiary i odpowiedzialności za wspólnotę, którą sami tworzymy. Kościół jako ciało Chrystusa, jest miejscem, w którym mamy umacniać wiarę, odkrywać i realizować swoje powołanie, korzystać z sakramentów i przygotować się do życia w niebie. Modląc się za Kościół, wyrażamy swoją troskę o niego, pragnąc, aby był on miejscem wzrostu duchowego każdego z nas - zachęcają redaktorzy DEON.pl.

Źródło: DEON.pl

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebanalne, esencjonalne i prowokujące do myślenia teksty o Kościele

Być z Kościołem, gdy przeżywa momenty swojej świetności, swój „złoty wiek”, nie jest trudno. Wyzwaniem stają się chwile, w których przechodzi on przez „noc”; okresy, gdy...

Skomentuj artykuł

DEON.pl: "Wylosuj biskupa". Weź udział w wielkopostnym wyzwaniu i otocz modlitwą swoich pasterzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.