Abp Gądecki będzie przedstawicielem biskupów Europy na Synodzie

Abp Gądecki będzie przedstawicielem biskupów Europy na Synodzie
fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
PAP / pk

Abp Stanisław Gądecki weźmie udział w sesji i w uroczystej mszy świętej na rozpoczęcie Drogi Synodalnej XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów - poinformowało biuro prasowe Episkopatu.

Synod biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja" rozpocznie się w Rzymie w obecności papieża Franciszka w dniach 9-10 października, w Kościołach lokalnych 17 października, i zakończy się zgromadzeniem synodalnym ponownie w Rzymie w 2023 roku.

"Zamierzeniem Synodu jest słuchanie bez uprzedzeń, potrzeba zabierania głosu z odwagą i jasnością, a także istotna rola dialogu z Kościołem, społeczeństwem oraz innymi wyznaniami chrześcijańskimi" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej KEP.

Jego autorzy poinformowali, że abp Gądecki weźmie udział w rozpoczęciu Synodu jako reprezentant Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

Wyjaśnili, że przewodniczący KEP weźmie udział w sesji na rozpoczęcie XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w Auli Pawła VI, która odbędzie się w sobotę 9 października o godz. 9 oraz w uroczystej mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka na rozpoczęcie Drogi Synodalnej w Bazylice Świętego Piotra w niedzielę 10 października o godz. 10.

DEON.PL POLECA

Synod biskupów jest instytucją doradczą w Kościele katolickim. Został powołany do życia pismem papieskim "Apostolica sollicitudo", wydanym 15 września 1965 r. przez papieża Pawła VI. Jest on organem świadczącym pomoc Najwyższemu Pasterzowi Kościoła. Do papieża należy zwoływanie synodu, jeśli uzna to za pożyteczne, łącznie z oznaczeniem miejsca zebrania, jak również ustalanie tematów spraw, jakie mają być rozpatrywane.

 

Źródlo: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki będzie przedstawicielem biskupów Europy na Synodzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.