Abp Gądecki do dziennikarzy: życzę wytrwałości w poszukiwaniu prawdy

Abp Gądecki do dziennikarzy: życzę wytrwałości w poszukiwaniu prawdy
(fot. episkopat.pl)
PAP / kk

W dniu wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy - przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przekazał w piątek serdecznie pozdrowienia pracownikom mediów; dziennikarzom życzył dużo sił i wytrwałości w poszukiwaniu prawdy.

W życzeniach przekazanych PAP przez biuro prasowe Episkopatu Polski abp Gądecki doceniając ważną rolę, jaką pełnią dziennikarze w społeczeństwie, wyraził podziękowanie za ich codzienną pracę, dzięki której docierają do nas informacje z kraju i ze świata. "Wasza praca jest też służbą i dlatego życzę wam zdrowia, dużo sił i wytrwałości w poszukiwaniu prawdy" - dodał.

DEON.PL POLECA

Przewodniczący Episkopatu Polski przywołał także słowa patrona dziennikarzy: "Św. Franciszek Salezy powiedział: «Dobre słowo zmniejsza gniew jak woda ogień». Życzę wam, byście mieli jak najwięcej okazji do przekazywania dobrych wiadomości, bo dobro jest ciche i należy o nim mówić jak najczęściej" – zaznaczył abp Gądecki.

Na koniec zwracając się bezpośrednio do wszystkich pracowników środków społecznego przekazu abp Stanisław Gądecki powiedział: "Pozdrawiam każdą i każdego z Was i zapewniam o mojej modlitwie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki do dziennikarzy: życzę wytrwałości w poszukiwaniu prawdy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.