Abp Gądecki dziękuję za życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego KEP

Abp Gądecki dziękuję za życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego KEP
(fot. bp kep/youtube)
2 lata temu
KAI/ ed

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przesyłają na moje ręce życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski - napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w podziękowaniach.

Publikujemy pełną treść podziękowań:

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przesyłają na moje ręce życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.W pierwszej kolejności chciałbym podziękować moim braciom w biskupstwie, którzy podczas 382. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski wyrazili wolę, abym po raz drugi kierował pracami naszej konferencji episkopatu.

Dziękuję również kapłanom z całej Polski za słowa życzliwości i zapewnienia o modlitwie, które docierały do mnie jeszcze przed wyborami.Wyrazy mojej wdzięczności kieruję wobec osób życia konsekrowanego, których życzliwa obecność, dobre słowo i modlitwa umacniają mnie w podjętej decyzji i w wypełnianiu powierzonych mi obowiązków. Bardzo dziękuję wszystkim osobom prywatnym, instytucjom, grupom i stowarzyszeniom wiernych za ich ciepłe słowa wsparcia i życzliwości.

Bogu Wszechmogącemu powierzam każdą i każdego z Was, przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej - Królowej Polski. Wszystkich ogarniam swoją dobrą myślą i modlitwą, udzielając pasterskiego błogosławieństwa,+ Stanisław GądeckiArcysbikup Metropolita PoznańskiPrzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki dziękuję za życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego KEP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.