Abp Gądecki: modlę się za zarażonych koronawirusem

Abp Gądecki: modlę się za zarażonych koronawirusem
(fot. Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl)
3 miesiące temu
KAI / sz

W tych dniach widzimy że jest coraz więcej osób zarażonych koronawirusem. Chciałbym wszystkich zapewnić, że modlę się za was, łączę się z wami w tych niełatwych okolicznościach – powiedział w specjalnym przesłaniu opublikowanym w mediach społecznościowych abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski 17 października dowiedział się, że choruje na COVID-19.

Metropolita poznański podkreślił w przesłaniu, że modli się „za tych wszystkich, którzy doświadczają szczególnych trudów oraz za tych którzy martwią się o los swoich bliskich”. Podziękował też za modlitwę.

„Bardzo dziękuję wszystkim za nadesłane w ostatnim czasie wyrazy życzliwości i modlitwę w mojej intencji. Dla człowieka, który nagle musi się od świata odizolować, każdy przejaw wsparcia jest niezwykle ważnym, bo pomaga pamiętać, że nie jest sam” – mówi abp Gądecki.

Wspominając wczoraj liturgiczne święto patrona służby zdrowia, św. Łukasza, metropolita poznański wyraził wdzięczność pracownikom szpitali i przychodni.

„Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, wolontariuszom i pracownikom medycznym życzę dużo sił fizycznych i duchowych, oraz żeby wasza praca cieszyła się szacunkiem i wdzięcznością ze strony innych” – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko
43,74 zł
72,90 zł

Książka z autografem Marii Miduch i Szymona Żyśko oraz autorskim przepisem Szymona na wspaniały deser!

Kupując ten produkt wspierasz Dom Dziecka w Żmiącej. Każde 20 zł ze sprzedaży przeznaczone jest na budowę nowego domu dla...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: modlę się za zarażonych koronawirusem
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: modlę się za zarażonych koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.