Abp Gądecki: Na naszych oczach dokonuje się niegodziwe działanie antychrześcijańskie

Abp Gądecki: Na naszych oczach dokonuje się niegodziwe działanie antychrześcijańskie
fot. episkopat.pl
PAP / ml

To, co dokonuje się na naszych oczach jest kolejną odsłoną niegodziwego działania antychrześcijańskiego – powiedział w czwartek w Poznaniu przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę, potępił działania Rosji i Władimira Putina.

Metropolita poznański zaapelował do wszystkich o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia i o pomoc materialną uchodźcom wojennym z Ukrainy.

"Odpowiedzią naszą na tę nową sytuację jest post, modlitwa i dzieła miłosierdzia. To, czym możemy pomóc, to zapewnić Ukraińców o naszej solidarności z nimi, o pomocy materialnej i o gościnności, która jest niezbędna wobec uchodźców wojennych" – powiedział abp Gądecki w trakcie briefingu.

"To, co dokonuje się na naszych oczach jest kolejną odsłoną niegodziwego działania antychrześcijańskiego, które nie bierze pod uwagę ani opinii innych ludzi, ani cierpienia innych ludzi, ani też prawa partykularnego i uniwersalnego do niepodległości każdego państwa. To stara polityka kolonialna, która uważa, że mocniejszy może podporządkować sobie słabszego bez oglądania się na jego wolę" – dodał.

DEON.PL POLECA

Przypomniał, że Ukraina od wieków pragnęła odzyskać swoją niepodległość i że "czyniła to nieraz w niegodziwy sposób".

Abp Gądecki powtórzył słowa wydanego w czwartek apelu w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę. Napisał w nim, że w imieniu Konferencji Episkopatu Polski "stanowczo potępia działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa".

"Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej mszy świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy" – napisał przewodniczący KEP.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: Na naszych oczach dokonuje się niegodziwe działanie antychrześcijańskie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.