Abp Gądecki pozdrowił w Oktawie Wielkanocy niesłyszących

Abp Gądecki pozdrowił w Oktawie Wielkanocy niesłyszących
(fot. youtube.com/Duszpasterstwo Niesłyszących w Poznaniu)
3 lata temu
KAI / sz

Dziękuję za modlitwę, trzymajcie się Jezusa, dzięki, Szczęść Boże! - powiedział w języku migowym do osób niesłyszących w odpowiedzi na życzenia wielkanocne abp Stanisław Gądecki. Film opublikowano na portalu Duszpasterstwa Niesłyszących w Poznaniu.

 

"Właśnie przekazałem nasze życzenia Księdzu Arcybiskupowi z okazji świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa" - miga na filmie ks. Marcin Płóciennik. Duszpasterz Głuchych zaproponował metropolicie poznańskiemu nagranie filmu podczas rekolekcji dla neoprezbiterów archidiecezji poznańskiej.

"Abp Gądecki żywo interesuje się Głuchymi, widać, że miganie nie sprawia mu kłopotu, szybko uczy się nowych słów w języku migowym" - mówi KAI ks. Płóciennik. Duszpasterz niesłyszących cieszy się, że biskup codziennie kierujący słowa do słyszących, mówi też w ich języku do tych, którzy nie mogą go słyszeć.

Poznańskie duszpasterstwo gromadzi Głuchych co tydzień na mszy św. w języku migowym w kościele pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami. Zdaniem duszpasterzy filmy na portalach społecznościowych skierowane do niesłyszących stanowią ogromną pomoc w integracji środowiska.

Według Głównego Urzędu Statystycznego około 850 tysięcy osób niepełnosprawnych w wieku 15-70 lat ma wadę słuchu. Według danych podanych w raportach GUS przyjmuje się, że 100 tysięcy osób w Polsce posługuje się językiem migowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki pozdrowił w Oktawie Wielkanocy niesłyszących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.