Poznań: głusi dziękują abp. Gądeckiemu za działania przeciw wykluczeniom

Poznań: głusi dziękują abp. Gądeckiemu za działania przeciw wykluczeniom
(fot. BP KEP)
3 lata temu
KAI / kk

To dla nas ważne i jesteśmy wdzięczni, że abp Stanisław Gądecki jednoczy się z nami przez uczenie się języka migowego. Dzięki temu pokazuje, że nie jesteśmy obojętni dla Kościoła katolickiego i że nie jesteśmy wykluczeni - mówił podczas bierzmowania niesłyszących przedstawiciel Polskiego Związku Głuchych.

Bierzmowanie odbyło się 22 kwietnia w kościele pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami w Poznaniu, gdzie odprawiana jest w każdą niedzielę Msza św. dla Głuchych i Słabosłyszących.

Dziękując bp. Zdzisławowi Fortuniakowi za obecność i udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej osoby niesłyszące wyraziły wdzięczność za działania duszpasterskie podejmowane dla nich. W uroczystości po raz pierwszy wzięła udział schola muzyczna niesłyszących.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w ostatnim czasie nagrał dwa krótkie filmy z życzeniami na Boże Narodzenie i Wielkanoc w języku migowym. Opublikowano je na portalu społecznościowym.

Zdaniem duszpasterzy takie filmy skierowane do niesłyszących stanowią ogromną pomoc w integracji środowiska.

Według Głównego Urzędu Statystycznego około 850 tysięcy osób niepełnosprawnych w wieku 15-70 lat ma wadę słuchu. Według danych podanych w raportach GUS przyjmuje się, że 100 tysięcy osób w Polsce posługuje się językiem migowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznań: głusi dziękują abp. Gądeckiemu za działania przeciw wykluczeniom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.