Abp Gądecki spotkał się z ekumenicznym patriarchą Bartłomiejem

Abp Gądecki spotkał się z ekumenicznym patriarchą Bartłomiejem
Fot. PAP/Radek Pietruszka
KAI / tk

W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się spotkanie z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I.

Przybyłych gości powitał kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Następnie miała miejsce prywatna rozmowa, bez udziału mediów, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego z patriarchą Bartłomiejem.

We wtorek planowane jest jeszcze spotkanie hierarchów z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w Warszawie na kampusie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obaj duchowni złożą oświadczenia dla mediów. Spotkanie zakończy krótka wspólna modlitwa o pokój na świecie.

DEON.PL POLECA

Prawosławny patriarcha Konstantynopola jako następca św. Andrzeja Apostoła nosi tytuł ekumenicznego patriarchy prawosławia z siedzibą w Stambule. Jest honorowym zwierzchnikiem światowego prawosławia, które liczy ok. 300 mln wiernych. Większość Kościołów prawosławnych rządzi się za pośrednictwem własnych patriarchatów. Bartłomiej I jest "pierwszym wśród równych" w gronie patriarchów.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Jeden procent oddany Bogu zmieni twoje życie

Książka, którą trzymasz w ręku, jest wynikiem duchowego eksperymentu. Mówię o prostej, skutecznej modlitwie – takiej, która nie musi zajmować dużo czasu, a w ostatecznym rozrachunku pomoże ci...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki spotkał się z ekumenicznym patriarchą Bartłomiejem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.