Abp Gądecki: wnioskiem z beatyfikacji kard. Wyszyńskiego powinno być odrodzenie wiary

Abp Gądecki: wnioskiem z beatyfikacji kard. Wyszyńskiego powinno być odrodzenie wiary
Fot. Maskacjusz TV / Youtube
PAP/ kb

- Wnioskiem z beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego powinno być odrodzenie wiary; z odrodzenia wiary bierze się inne spojrzenie na rzeczywistość, biorą się też siły, które przekraczają nasze własne siły oraz bierze się dążenie do transcendencji - powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Róży Marii Czackiej

Przewodniczący Episkopatu podkreślił w niedzielę przed uroczystością beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, że wnioskiem z beatyfikacji powinno być odrodzenie wiary. "Z odrodzenia wiary bierze się inne spojrzenie na rzeczywistość, biorą się też siły, które przekraczają nasze własne siły, bierze się też dążenie do transcendencji" - mówił hierarcha.

DEON.PL POLECA

Zauważył, że w sobotę odbyło się na Politechnice Poznańskiej forum poświęcone zagrożeniom obecnego czasu.

Jak dodał, głównym zagrożeniem jest fakt, że "pięć głównych centrali medialnych opanowuje w tej chwili nie pojedynczego człowieka, nie Polskę, ale obejmuje swoją kontrolą cały świat". "Prowadzi to do tego, żeby z człowieka - także z Polaka - uczynić doskonałego konsumenta tzn. człowieka, który będzie ograniczał swoje pragnienia do materii i będzie całkowicie usatysfakcjonowany, jeśli pragnienia materialne zostaną spełnione" - mówił abp Gądecki.

Zastrzegł, że wobec tych zagrożeń trzeba dawać odpowiedź, która jest "odpowiedzią wiary, na miarę kardynała Wyszyńskiego". Zdaniem hierarchy, proces laicyzacji, który trwa w Europie, "może zostać zupełnie odwrócony, jeżeli tylko nie zabraknie wiary". "To jest właściwe moja odpowiedź na to, co stoi przed nami" - zaznaczył.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Stefaniak

Prymas Stefan Wyszyński był bezsprzecznie mężem opatrznościowym, apologetą wolności Kościoła i swobody, wyznawania wiary przez człowieka w czasach ideologii socjalizmu. Zapłacił za to wielką cenę, zwłaszcza w postaci powszechnego niezrozumienia. Prześladowany przez komunistów stał się...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: wnioskiem z beatyfikacji kard. Wyszyńskiego powinno być odrodzenie wiary
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.