Abp Gądecki zaprosił prezydenta na Jubileusz Chrztu

Abp Gądecki zaprosił prezydenta na Jubileusz Chrztu
(fot. episkopat.pl)
KAI / psd

Abp Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski zaprosił 15 lutego prezydenta RP Andrzeja Dudę na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Jubileuszowe obchody odbędą się od 14 do 16 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu.

14 kwietnia w katedrze gnieźnieńskiej będzie celebrowana uroczysta Msza święta. Uroczystości jubileuszowe zaplanowano również w Ostrowie Lednickim, gdzie na pamiątkę rocznicy chrztu zabrzmi dzwon "Mieszko i Dobrawa".

Obchody będą kontynuowane 15 kwietnia w Poznaniu, gdzie zwołane zostanie - po raz pierwszy poza Warszawą - Zgromadzenie Narodowe. 16 kwietnia w godzinach popołudniowych można będzie wysłuchać jubileuszowego Oratorium 966.pl w wykonaniu Filharmonii Poznańskiej. Następnie z fary do katedry poznańskiej przejdzie procesja maryjna, którą zakończy Eucharystia.

Już teraz można zgłaszać swój udział w świętowaniu 16 kwietnia na INEA Stadion w Poznaniu, gdzie oczekiwanych jest ok. 30 tys. osób. Centralnym wydarzeniem będzie Msza święta z chrztem dorosłych i posłaniem do głoszenia Ewangelii.

W drugiej części spotkania zaplanowano m.in. historyczny quiz multimedialny "Człowiek 1050-lecia" oraz musical "Jezus Christ Superstar" w wykonaniu Teatru Muzycznego w Poznaniu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki zaprosił prezydenta na Jubileusz Chrztu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.