Abp Gądecki złożył życzenia w języku migowym

Abp Gądecki złożył życzenia w języku migowym
(fot. youtube.com/duszpasterstwoniesłyszącychwpoznaniu)
KAI / sz

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Radości, miłości, ciepła rodzinnego - życzy w języku migowym abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po raz pierwszy złożył życzenia Głuchym i Słabosłyszącym w języku migowym.

 

Życzenia opublikowano na portalu społecznościowym. Oprócz metropolity poznańskiego w filmie występują m.in. uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Poznaniu, przedstawiciele Polskiego Związku Głuchych i Towarzystwa Osób Niesłyszących, klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchowego i osoby zaangażowane w duszpasterstwo niesłyszących archidiecezji poznańskiej.

DEON.PL POLECA
"Ładnie. Wszystko zrozumiałe. Miło, że się nauczył tylu znaków. To nasz biskup" - mówi w języku migowym jeden z podopiecznych duszpasterstwa na widok abp. Gądeckiego. Młodzież życzy "wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, miłości dla wszystkich Niesłyszących".

DEON.PL POLECA

Na moście Biskupa Jordana w Poznaniu życzenia w języku migowym składają małżonkowie, którzy przeżywają 57. wspólną Wigilię Bożego Narodzenia. "Życzymy, by wasza wiara w Boga zawsze była silna, życzymy, byście potrafili przebaczać i by nie było kłótni, dokuczania. Dla małżeństw Głuchych życzymy wielu pięknych wspólnych chwil" - mówią małżonkowie.

Pomysłodawcą filmu jest ks. Marcin Płóciennik, duszpasterz niesłyszących archidiecezji poznańskiej. Kapłan co tydzień odprawia mszę św. w języku migowym w poznańskim kościele pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami.

Według Głównego Urzędu Statystycznego 14% osób niepełnosprawnych w wieku 15-70 lat ma wadę słuchu, co daje liczbę około 850 tysięcy osób. Według danych podanych w raportach GUS przyjmuje się, że 100 tysięcy osób w Polsce posługuje się językiem migowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki złożył życzenia w języku migowym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.