Melania Trump udekorowała Biały Dom na Boże Narodzenie. Internauci zachwyceni

Melania Trump udekorowała Biały Dom na Boże Narodzenie. Internauci zachwyceni
(fot. melaniatrumpfashion / instagra.com / PAP / EPA / JIM LO SCALZO)
PAP / ml

Pieczę nad przygotowaniem świątecznych dekoracji w Białym Domu sprawowała w tym roku Pierwsza Dama USA Melania Trump. Przebiegały one pod hasłem "Uświęcona czasem tradycja". W grudniu siedzibę prezydenta przy Alei Pensylwania odwiedzi blisko 25 tys. osób.

Zwyczaj przystrajania na Boże Narodzenie siedziby prezydentów trwa już od 200 lat. O tegorocznych przygotowaniach do świąt informują obszernie amerykańskie media. Biały Dom wzbogaciły łącznie 53 choinki, 71 wieńców świątecznych i 12 tys. różnorakich ozdób.

Salony budowli wznoszonej od 1792 do 1800 roku przez murarzy ze Szkocji wraz z wolnymi robotnikami i wynajętymi niewolnikami wypełni sztuczny śnieg, kryształowe ornamenty, a także dekoracje z słodyczy. Znajdzie się tam m.in. stukilogramowa reprodukcja Białego Domu z piernika. Wszystko to będą mogli podziwiać goście podczas publicznych tur, a także zaproszeni uczestnicy świątecznych przyjęć.

"Prezydent, Barron (syn) i ja jesteśmy bardzo podekscytowani naszymi pierwszymi świętami Bożego Narodzenia w Białym Domu. Podobnie jak w przypadku wielu rodzin w całym kraju, tradycje świąteczne są dla nas bardzo ważne, mam nadzieję, że składając w tym roku wizytę, odwiedzający poczują się jak w swoich domach na świętach. W imieniu mojego męża i Barrona, chcę złożyć wszystkim życzenia wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia" - mówiła Pierwsza Dama.

Podczas gdy prezydent przebywał weekend Święta Dziękczynienia w swej prywatnej rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie, właśnie Melania Trump z jedenastoletnim synem nadzorowała dekorowanie Białego Domu. Powitała oficjalne drzewko Bożonarodzeniowe, które przywiózł tradycyjnie wóz zaprzężony w konie z North Portico.

Ponad 5.5-metrową jodłę balsamiczną umieszczono w Blue Room (niebieskim pokoju). Pokrywają ją szklane ornamenty z motywami każdego stanu i terytorium Stanów Zjednoczonych.

Choinka we Wschodnim Skrzydle, Gold Star Family Tree, honoruje amerykańskich żołnierzy. Zdobią ją patriotyczne wstążki i złote gwiazdy. Pokój Czerwony z mniejszą choinką dekorują świąteczne przysmaki i cukierki. W Pokoju Chińskim rodzina prezydenta zasiądzie do Bożonarodzeniowego obiadu.

Melania Trump zajmowała się projektem świątecznego wystroju Białego Domu już od lipca, wkrótce po tym kiedy przeniosła się z synem z Nowego Jorku do Waszyngtonu. Czerpała m.in. z pomysłów swych poprzedniczek, w tym Jacqueline Kennedy i Nancy Reagan.

Według dyrektor ds. Komunikacji w Wschodnim Skrzydle Stephanie Grisham Pierwsza Dama zadbała o każdy szczegół. Korzystała z pomocy wolontariuszy, a także personelu Białego Domu.

Ich bożonarodzeniowym zadaniem było założyć ponad 12.000 ozdób i świateł, niemal 2750 metrów świątecznej wstążki, 305 metrów girland, a także udekorować każde z 53 drzew. 150 ochotników z 29 stanów spędziło łącznie nad tym ponad 1600 godzin. Wspierały ich zaproszone dzieci.

Sieć telewizyjna CNN cytuje pochodzącą z Białego Domu informację o przygotowanych tam świątecznych przysmakach:

W tym sezonie świątecznym 36 kucharzy i cukierników Białego Domu upiecze 31 tys. ciasteczek, w tym 15 tys. cukrowych, sześć tys. w kształcie płatków śniegu, a także, dwa tys. maślanych kulek z pekanami. Kolejne cztery tys. to specjalność Pierwszej Damy ciasteczka-gwiazdki(kruche z polewą i ale też dodatkiem śmietany do ciasta)".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulf Ekman, Birgitta Ekman

Szukajcie, a znajdziecie.

Ulf i Birgitta Ekman - małżeństwo znane w całym chrześcijańskim świecie, od wielu lat zaangażowanie w głoszenie Dobrej Nowiny. W 2014 roku, wówczas jeszcze jako charyzmatyczni liderzy szwedzkiego wolnego Kościoła Livets Ord,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Melania Trump udekorowała Biały Dom na Boże Narodzenie. Internauci zachwyceni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.