Abp Galbas ogłosił nazwisko nowego moderatora oazy. Ma 36 lat

Abp Galbas ogłosił nazwisko nowego moderatora oazy. Ma 36 lat
Ks. Karol Lubowiecki został nowym moderatorem diecezjalnym katowickiej oazy. Fot. Archidiecezja Katowicka / Przemysław Kucharczak / FotoGość
archidiecezjakatowicka.pl / KAI / mł

Jest nowy moderator Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej. Jego nazwisko ogłosił w niedzielę (3 września) abp Adrian Galbas w czasie powakacyjnego dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Moderatorem oazy na najbliższą, czteroletnią kadencję, został ks. Karol Lubowiecki. Dekret wręczył mu arcybiskup katowicki.

Abp Galbas podziękował też dotychczasowemu moderatorowi diecezjalnemu ks. Waldemarowi Maciejewskiemu, za to że jego posługa była gorliwa i pełna serca. – Ks. Waldemar już w kwietniu poprosił o zwolnienie go z funkcji moderatora. Wtedy to przeciągnęliśmy jak się da… Powodem jego prośby było to, że trudno mu jest być dobrym proboszczem i jednocześnie dobrym moderatorem – wyjaśnił arcybiskup katowicki.

Ks. Waldemar Maciejewski był moderatorem diecezjalnym od 2017 r. Został pożegnany w katedrze głośnymi, długo nie milknącymi oklaskami. Ks. Karol Lubowiecki, który teraz stanął na czele oazy w archidiecezji katowickiej, od trzech lat kieruje Domem Formacyjnym Ruchu Światło-Życie w Wiśle-Jaworniku. Pochodzi z Tychów, ma 36 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 2014 roku.

Ogromna katowicka katedra na powakacyjnym dniu wspólnoty Ruchu Światło-Życie była pełna radosnych ludzi - przede wszystkim młodzieży i rodzin z dziećmi. Potężne mury wypełnił ich dynamiczny śpiew. Homilię wygłosił Grzegorz Olszowski - biskup pomocniczy, który od młodości jest związany z Ruchem Światło-Życie i zawdzięcza mu powołanie. W tym roku prowadził on oazę III stopnia w Zamku Bierzgłowskim koło Torunia. Po Mszy św. w katowickiej katedrze zgromadzeni przeszli pod scenę na deptak przy gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Tam zaprezentowało się kilka wspólnot rekolekcyjnych, a później porywająco zagrał zespół niemaGOtu.

DEON.PL POLECA

KAI / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Abp Galbas ogłosił nazwisko nowego moderatora oazy. Ma 36 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.