Abp Galbas: Seminarium pomoże odkryć, czy myśli, które macie teraz w sercu, to powołanie czy przywidzenie

Abp Galbas: Seminarium pomoże odkryć, czy myśli, które macie teraz w sercu, to powołanie czy przywidzenie
Abp Adrian Galbas. Fot. Flickr / Episkopat News / Krzysztof Gawor
archidiecezjakatowicka.pl / mł

- Tych, którzy zastanawiają się nad wstąpieniem do seminarium, zachęcam do zrobienia odważnego kroku. Nie bójcie się. W czasie seminaryjnej formacji będziecie mogli z pomocą kompetentnych wychowawców odkryć, czy myśli, które macie teraz w sercu, to powołanie czy przywidzenie - napisał w komunikacie dla swoich diecezjan abp Adrian Galbas.

Komunikat zostanie odczytany w parafiach archidiecezji katowckiej. Metropolita dziękuje w nim za udział w ingresie i prosi o modlitwę o powołania.

Nowe powołania to duchowy wysiłek dla wszystkich

"Drodzy Diecezjanie, z okazji rozpoczynających się wakacji dziękuję wszystkim nauczycielom, uczniom i katechetom za trud całorocznej pracy. Mam nadzieję, że jesteście zadowoleni z osiągniętych wyników. Oby udało się wam dobrze odpocząć i nabrać sił do podejmowania nowych zadań. Chciałbym też serdecznie podziękować wszystkim za udział w moim ingresie do katowickiej katedry. Dziękuję za obecność, modlitwę, życzliwość i wszelkie wsparcie." - napisał abp Galbas. 

Jak dodał, przed diecezją stoi duchowy wysiłek - troska o nowe powołania kapłańskie, która jest "odpowiedzialnością powierzoną wszystkim bez wyjątku członkom Kościoła". 

DEON.PL POLECA

Nie bój się, jeśli rozeznajesz swoje powołanie

- Chciałbym bardzo prosić o podjęcie w tych dniach duchowego wysiłku w intencji nowych powołań do kapłaństwa - napisał arcybiskup i zacytował w swoim komunikacie słowa papieża: „Istnieje dziś szczególna konieczność, aby rozpowszechniało się i utrwalało przekonanie, że troska o powołania jest łaską i odpowiedzialnością powierzoną wszystkim bez wyjątku członkom Kościoła” (Jan Paweł II napisał je w Pastores dabo vobis, PDV 41). 

Jak dodał, powołania są darem Bożym, "o który pokornie prosimy Pana żniwa (por. Łk 10,2) i za który z radością Mu dziękujemy".

"Oprócz modlitwy, proszę o podjęcie w tej intencji dobrowolnych wyrzeczeń, postów i umartwień. Tych zaś, którzy zastanawiają się nad wstąpieniem do Seminarium, zachęcam do zrobienia odważnego kroku. Nie bójcie się. W czasie seminaryjnej formacji będziecie mogli z pomocą kompetentnych wychowawców odkryć, czy myśli, które macie teraz w sercu, to powołanie czy przywidzenie. Jeśli powołanie, byłoby wielką stratą na nie nie odpowiedzieć. Stratą dla całego Kościoła" - napisał katowicki metropolita. 

Źródło: archidiecezjakatowicka.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Adrian Galbas SAC, Jakub Rutkowski

Latem 2020 roku ks. Łukasz Gołaś SAC, dyrektor radia Pallotti.FM, zaproponował mi, by nad urokliwym mazurskim jeziorem porozmawiać w spokojnej atmosferze i w luźnej formie o poważnych i fundamentalnych sprawach naszej wiary, takich jak modlitwa,...

Skomentuj artykuł

Abp Galbas: Seminarium pomoże odkryć, czy myśli, które macie teraz w sercu, to powołanie czy przywidzenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.