Abp Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od uczestnictwa w Mszach świętych w niedziele i święta

Abp Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od uczestnictwa w Mszach świętych w niedziele i święta
(fot. youtube.com)

Metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś z powodu epidemii przedłużył do końca stycznia dyspensę od obowiązku uczestniczenia w mszy w niedziele i święta. Zachęcił do udziału w nabożeństwach w dni powszednie i za pośrednictwem mediów.

 

Dyspensa obejmuje wszystkich wiernym archidiecezji łódzkiej i osoby przebywające w tym czasie na jej terenie.

"Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na mszy świętej nie jest obciążona grzechem" – napisał abp. Ryś w komunikacie opublikowanym na stronie kurii łódzkiej.

Metropolita zachęcił w nim także wszystkich korzystających z dyspensy do udziału w nabożeństwach odprawianych w dni powszednie "z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych", do trwania w osobistej i rodzinnej modlitwie oraz do "duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe".

Na kanale YouTube archidiecezji codziennie o godz. 7.30 transmitowane są msze święte. Ostatnio były to nabożeństwa odprawiane w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego "5". Dostępne są też archiwalne zapisy, m.in. nauczania abp. Rysia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od uczestnictwa w Mszach świętych w niedziele i święta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.