Abp Grzegorz Ryś zamiast Orszaku Trzech Króli organizuje pomoc dla dzieci

Abp Grzegorz Ryś zamiast Orszaku Trzech Króli organizuje pomoc dla dzieci
(fot. youtube.com)
4 miesiące temu
youtube.com / jb

"Myślę, że to jest taki Orszak Trzech Króli, jaki trzeba w tym roku przeżyć" - podkreślał.

Jak zapowiedział arcybiskup, 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego, odbędzie się nietypowy Orszak Trzech Króli. "Może nawet jeszcze większy i jeszcze piękniejszy niż w mijającym roku" - czytamy na stronie archidiecezji.

Zgodnie z decyzją arcybiskupa nabierze on charakteru charytatywnego. Tak jak Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę, tak uczestnicy Łódzkiego Orszaku będą mogli przynieść Nowonarodzonemu swój dar (pieluszki, mleko modyfikowane, kosmetyki dla niemowląt lub dar materialny).

Zbiórka darów odbyła się we wszystkich parafiach w Łodzi. Rozpoczęła się w IV. Niedzielę Adwentu, a zakończyła się 3 stycznia. 6 stycznia Trzej Królowie zawiozą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom z Domu Samotnej Matki oraz z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. W ten sposób Orszak stanie się Orszakiem za Życiem.

Posłuchaj o inicjatywie:

Parafia Najświętszego Zbawiciela

Serdecznie dziękujemy za złożone „Dary dla Nowonarodzonego”, Trzej Królowie 6 stycznia przekażą wszystkie dary dzieciom z Domu Samotnej Matki oraz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej.

Serdecznie dziękujemy za złożone „Dary dla Nowonarodzonego”, Trzej Królowie 6 stycznia przekażą wszystkie dary dzieciom...

Opublikowany przez Parafia Najświętszego Zbawiciela w Łodzi Niedziela, 3 stycznia 2021

Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej

Z naszej Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi do wyruszenia w pierwszy etap podróży, szykuje się Orszak Trzech Króli w Łodzi. Hojność Parafian zaskakuje (70 paczek)! Dziękujemy pięknie.

Z naszej Parafia Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi do wyruszenia w pierwszy etap podróży, szykuje się Orszak Trzech...

Opublikowany przez Parafia Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi Niedziela, 3 stycznia 2021

Parafia św. ap. Piotra i Pawła 

Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ramach Orszaku 3 Króli przynoszą dary dla mieszkańców Domu Samotnej Matki i dzieci z Hospicjum przy ul. Łupkowej.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ramach Orszaku 3 Króli przynoszą dary dla mieszkańców Domu Samotnej Matki i dzieci z Hospicjum przy ul. Łupkowej♥️♥️♥️♥️

Opublikowany przez Parafia św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi Niedziela, 3 stycznia 2021
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś zamiast Orszaku Trzech Króli organizuje pomoc dla dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.