Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Arenę Młodych i Rodzin w Łodzi - najbliższe spotkanie już we wtorek

Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Arenę Młodych i Rodzin w Łodzi - najbliższe spotkanie już we wtorek
(fot. YouTube.com)
1 rok temu
PAP / Arena Młodych / ms

Nawet 20 tys. uczniów ma wziąć udział w Łodzi w Arenie Młodych. To organizowane po raz drugi wielkopostne spotkania ewangelizacyjne, których pomysłodawcą jest metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Nowością jest Arena Rodzin dla małżeństw i związków niesakramentalnych.

Zaproszenie od abp. Grzegorza Rysia

Tegoroczna Arena Młodych odbędzie się we wtorek i w środę, a jej uczestnikami będą uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To - jak wskazuje łódzka archidiecezja - wyjątkowe wydarzenie ewangelizacyjne, ponieważ nie odbywa się ono w przestrzeni sakralnej, lecz w miejscu całkowicie świeckim, jakim jest hala widowiskowo-sportowa.

W zaproszeniu skierowanym do młodych, opublikowanym na stronach kurii, abp Ryś podkreślił, że wciąż ma w pamięci ubiegłoroczne spotkanie w Atlas Arenie, które zgromadziło ponad 10 tysięcy uczniów szkół z Łodzi i regionu.

"Chcę was zaprosić ponownie do Atlas Areny 9 i 10 kwietnia. Tym razem kanwą naszego spotkania będzie ewangelia o samarytance, którą Jezus spotkał przy studni z pustym dzbanem. Ten pusty dzban jest obrazem każdego i każdej z nas, bo niejednokrotnie jesteśmy, jak puste naczynia, które chciałoby być napełnione. Odnajdujemy w sobie nienasycenie, pragnienia, marzenie, które chcemy spełnić i ugasić" - mówił metropolita. Jak wskazał, w dzisiejszym świecie nie brakuje studni, do których można pójść z pustym dzbanem, lecz pozostaje pytanie, czy woda każdej z nich zaspokaja pragnienie.

 

Spotkanie z parami i małżeństwami nieskaramentalnymi

Organizatorzy zwracają uwagę, że młodzież z łódzkich szkół, spotykająca się w jednym miejscu w szczególnym czasie Wielkiego Postu, będzie miała okazję m.in. wspólnie się modlić, śpiewać, wysłuchać konferencji i świadectw swoich rówieśników, a także "odnowić swoją wiarę poprzez sakrament pokuty i adorację Najświętszego Sakramentu".

W piątek w podobnym spotkaniu rekolekcyjnym po raz pierwszy będą mogły uczestniczyć małżeństwa i pary niepołączone sakramentem, które chcą pogłębić relację między sobą i Jezusem. Arena Rodzin odbędzie się pod hasłem "Amoris Laetitia" ("Radość Miłości"). Jej uczestnicy wysłuchają rozważania metropolity łódzkiego i wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zakończy wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

Abp Ryś zaprasza na Arenę Młodych 2019:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Arenę Młodych i Rodzin w Łodzi - najbliższe spotkanie już we wtorek
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Arenę Młodych i Rodzin w Łodzi - najbliższe spotkanie już we wtorek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.