Abp Ryś: coraz więcej ludzi mówi Kościół - tak, Jezus - nie [REKOLEKCJE OSTATNIEJ SZANSY - DZIEŃ 1]

Abp Ryś: coraz więcej ludzi mówi Kościół - tak, Jezus - nie [REKOLEKCJE OSTATNIEJ SZANSY - DZIEŃ 1]
(fot. Archidiecezja Łódzka)
2 lata temu
DA "U Szczepana" / sz

"Czujecie to? Można być praktykującym i kompletnie nie myśleć po Chrystusowemu. W Polsce się ludzie spowiadają, idą do Komunii, ludzie praktykują i chwała Bogu, ale pytanie: Chrystus też tak? Jego nauczanie też tak? Można być w Kościele i mówić Kościół - tak, Jezus - nie" - powiedział abp Grzegorz Ryś podczas rekolekcji w parafii św. Szczepana w Krakowie.

W odniesieniu do Ewangelii o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia, abp Ryś powiedział: "On się spotkał z Jezusem, który przy nim zapomniał o niebezpieczeństwie własnej śmierci. On się spotkał z Jezusem, o którym ma absolutne przekonanie, że go kocha. Pierwszy człowiek, który się zatrzymał i nie pytał o to, kto zgrzeszył - on czy jego rodzice? Zatrzymał się przy nim jako przy człowieku, zobaczył w nim osobę. I Jezus mu teraz składa taką propozycję: możesz być stworzony od nowa. I on w to poszedł jak w dym".

W konferencji po mszy, arcybiskup nawiązał do pewnego problemy, który zauważa w Kościele - tak samo w myśleniu duchownych jak i wiernych: "My nie posługujemy w Kościele obrzędom, nawet najświętszym, którym są sakramenty. My posługujemy spotkaniu Jezusa z człowiekiem. W tym spotkaniu sakramenty są niewątpliwie ważne, ale to czemu posługujemy w Kościele to wiara człowieka. (…) Myślimy magicznie: sakrament i teraz wszystko będzie dobrze. Będzie dobrze, jak będzie ciąg dalszy. Ciąg dalszy jest znacznie większy i poważniejszy niż to, co nas do tego sakramentu poprowadziło. Zrozumcie, ja nie mówię nic przeciw sakramentom. Sprawuję je i bardzo się z tego cieszę. To nie jest mowa przeciwko sakramentom, to mowa przeciwko magicznemu podejściu do sakramentów. Możemy stworzyć taki Kościół, w którym jest administracja, a nie ma duszpasterstwa; są sakramenty, a nie ma ewangelizacji - pisał papież w Evangelii Gaudium"

"Jest w Kościele porządek sakramentalny na nim się zatrzymujemy i jesteśmy szczęśliwi. Ta Ewangelia mówi, że prawdziwa historia zaczyna się po tym" - dodaje abp Grzegorz Ryś


Jeśli jeszcze nie zdążyłeś odbyć rekolekcji w Wielkim Poście i wsłuchać się w Słowo Boże, zapraszamy na rekolekcje ostatniej szansy, które prowadzi abp Grzegorz Ryś. Daj się dotknać Słowu i przeżyj ten Wielki Tydzień głębiej.


W dniach 31 marca - 2 kwietnia w parafii św. Szczepana w Krakowie odbyły się rekolekcje akademickie, które poprowadził abp Grzegorz Ryś. Ich tematem był fragment zaczerpnięty z listu św. Pawła do Rzymian: "Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się Synów Bożych". Rekolekcje zorganizowało Duszpasterstwo Akademickie "U Szczepana".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: coraz więcej ludzi mówi Kościół - tak, Jezus - nie [REKOLEKCJE OSTATNIEJ SZANSY - DZIEŃ 1]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.