Abp Jędraszewski w Paryżu o rocznicy chrztu Polski

Abp Jędraszewski w Paryżu o rocznicy chrztu Polski
(fot. Abp Marek Jędraszewski / © Łukasz Głowacki)
KAI / jp

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył dziś uroczystej Mszy Świętej w kościele przy Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu. W homilii wspomniał o ważności chrztu św. dla Polaków świętujących 1050. rocznicę przyjęcia tego sakramentu przez Mieszka I.

W 38. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, metropolita łódzki przywołał fragment homilii Ojca Świętego, wygłoszonej 3 czerwca 1979 roku w Gnieźnie: "Czy Chrystus tego nie chce, czy Duch Święty tego nie rozrządza, ażeby ten papież, który nosi w swojej duszy szczególnie wyrazisty zapis dziejów własnego narodu od samego początku, ale także i dziejów pobratymczych, sąsiednich ludów i narodów, na sposób szczególny nie ujawnił i nie potwierdził w naszej epoce ich obecności w Kościele?... Ten papież-świadek Chrystusa, miłośnik Jego Krzyża i Zmartwychwstania, przychodzi dziś na to miejsce, ... aby wszystkie te narody i ludy - wraz ze swoim własnym - przygarnąć do serca Kościoła: do serca Matki Kościoła, której ufa bezgranicznie".

Po Mszy Świętej abp Jędraszewski odmówił modlitwę przy popiersiu Św. Jana Pawła II znajdującym się przy kościele oraz wraz ze wspólnotą zgromadzonych wiernych złożył kwiaty. Na zakończenie zaśpiewano "Barkę". Po Mszy św. Metropolita Łódzki spotkał się z kapłanami pracującymi przy polskiej parafii w Paryżu.

Metropolita łódzki został zaproszony przez Bibliotekę Polską w Paryżu do wygłoszenia konferencji nt. 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Wykład odbędzie się w siedzibie Biblioteki, 18 października o godz. 19.00.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Jędraszewski w Paryżu o rocznicy chrztu Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.