Abp Kondrusiewicz: Białoruś przeżywa wyjątkowy kryzys

Abp Kondrusiewicz: Białoruś przeżywa wyjątkowy kryzys
(fot. By Redaktor01 Remik Kubicki - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32540579)
1 rok temu
KAI / sz

Do modlitwy się za Białoruś, przeżywającej „wyjątkowy kryzys społeczno-polityczny”, który może zakończyć się nawet wojną domową zachęcił podczas Mszy św. sprawowanej 21 listopada w sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie w Wilnie metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz.

– Chcemy żeby nasza ojczyzna żyła i była szczęśliwa. Jesteśmy przeciwko przemocy, kłamstwu, niesprawiedliwości. Wszystko to potępiamy. Ale musimy z miłością podchodzić do każdego człowieka, umieć przebaczyć tym, którzy czynią zło – podkreślił przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi.

31 sierpnia metropolita mińsko-mohylewski nie został wpuszczony do swojej ojczyzny mimo, że ma białoruskie obywatelstwo. Dwa tygodnie później straż graniczna oświadczyła, że powodem było to, że miał nieważny paszport. W połowie września MSW poinformowało, że resort wyjaśnia, czy aby nie posiada on ewentualnie innego obywatelstwa, dlatego unieważniło posiadany przez niego dokument. Od tego momentu nie ma żadnych nowych informacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko
27,93 zł
39,90 zł

Zatrzymaj się, jedz i błogosław!

Garść czasu, szczypta życzliwości, dużo, dużo miłości i jeden stół – oto przepis na najpiękniejsze spotkania z rodziną, przyjaciółmi i z Bogiem. Sposób na wspaniałe świętowanie i odnowienie bliskiej relacji...

Skomentuj artykuł

Abp Kondrusiewicz: Białoruś przeżywa wyjątkowy kryzys
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.