Abp Kupny do dziennikarzy: piszcie z miłością o Kościele

Abp Kupny do dziennikarzy: piszcie z miłością o Kościele
(fot. youtube.com)
KAI / ml

Kochajcie Kościół i piszcie o Nim z miłością - zaapelował abp Józef Kupny w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami redakcji katolickich działającymi na terenie archidiecezji wrocławskiej.

W swoim wystąpieniu metropolita zaznaczył, że podstawowym celem, jaki powinien towarzyszyć dziennikarzom w pracy, jest ewangelizacja. - Potraktujcie waszą pracę jako jeszcze jeden ze sposobów dzielenia się wiarą i okazję, by przyciągać innych do Jezusa - zaapelował abp Józef Kupny.
Hierarcha podziękował dziennikarzom za ich pracę oraz za to, że stanowią dodatkową płaszczyznę kontaktu z wiernymi z całej diecezji.
W dalszej części spotkania abp Kupny zaznaczył, że przymiotnik "katolicki", umieszczony przy tytule pisma czy nazwie rozgłośni, zobowiązuje do szczególnej odpowiedzialności za słowo. - Przede wszystkim powinniście tak wykonywać swoją pracę, by budować i tworzyć wspólnoty, a nie dzielić ludzi - mówił arcybiskup, wzywając dziennikarzy, by troszczyli się o wierny przekaz nauki Kościoła.
Odnosząc się do sposobów prezentowania wydarzeń politycznych w mediach katolickich, abp Kupny zaapelował do dziennikarzy: "Politykę traktujcie zawsze jako roztropną troskę o dobro wspólne". Przywołał przy tym nauczanie św. Jana Pawła II.
Zdaniem metropolity wrocławskiego, istotnym elementem publicystyki o tematyce polityczno-społecznej w mediach utożsamianych z Kościołem jest jej odniesienie do wartości ewangelicznych i ocena moralna, a nie antagonizowanie społeczeństwa.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Kupny do dziennikarzy: piszcie z miłością o Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.