Abp Kupny: ludzie wierzący nie mogą przyjmować roli obojętnego widza

Abp Kupny: ludzie wierzący nie mogą przyjmować roli obojętnego widza
(fot. Eliza Bartkiewicz/BP KEP)
11 miesięcy temu
KAI / ml

Nawet 5 tys. wiernych spodziewają się organizatorzy kolejnej pielgrzymki duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej do Częstochowy. Całonocne czuwanie przed Jasnogórską Ikoną rozpocznie się 20 września o 18.30 Mszą św., której będzie przewodniczył abp Józef Kupny. Pasterz Kościoła wrocławskiego skierował do wiernych zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu.

W swoim liście, który będzie odczytany w najbliższą niedzielę w dolnośląskich Kościołach, hierarcha przywołuje wypowiedzi pątników pielgrzymujących w tym roku pieszo z Wrocławia na Jasną Górę. - Wielu podkreślało, że głównym motywem, który skłonił ich, by pielgrzymować do Częstochowy było pragnienie przeproszenia Boga za akty profanacji, jakie w ostatnim czasie miały miejsce w naszej Ojczyźnie - zauważył arcybiskup, dodając, że niewątpliwie aktualna sytuacja w Polsce wymaga jasnej decyzji ludzi wierzących i nie pozwala na to, by przyjmowali oni jedynie rolę obojętnego widza. Abp Kupny prosi mieszkańców Dolnego Śląska, by przybyli do Częstochowy. - Pragniemy jako Kościół wrocławski zatrzymać się w domu Matki, by doświadczyć Jej bliskości, a zarazem by uczyć się od Niej nieustannego odczytywania na nowo Słowa Bożego. Przybądźmy licznie na Jasną Górę, by podziękować Maryi za opiekę nad nami i powierzyć Jej siebie samych, nasze rodziny, parafie, całą Archidiecezję i naszą Ojczyznę - zwraca się do Dolnoślązaków.

W program archidiecezjalnej pielgrzymki wpisane jest czuwanie i modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu. O godz. 21.00 jej uczestnicy wspólnie z pielgrzymami zgromadzą się na Apelu Jasnogórskim, a o północy na Mszy św. W ubiegłych latach liczba wiernych uczestniczących w pielgrzymce dochodziła do 5 tys. Organizatorzy spodziewają się w tym roku podobnej frekwencji.

Diecezjalne pielgrzymowanie na Jasną Górę zapoczątkował kard. Henryk Gulbinowicz, który w 2000 r. postanowił oddać Dolny Śląsk w macierzyńską niewolę Maryi, niejako dopełniając ślubów Jana Kazimierza. Każdego roku wierni wraz z pasterzami odnawiają złożone wówczas ślubowanie. Dlatego podczas tegorocznej pielgrzymki po Mszy św. o godz. 18.30 abp Kupny będzie prosił Maryję o opiekę nad całą archidiecezją.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Kupny: ludzie wierzący nie mogą przyjmować roli obojętnego widza
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Abp Kupny: ludzie wierzący nie mogą przyjmować roli obojętnego widza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.