Abp Migliore o planie wizyty papieża w Polsce

Abp Migliore o planie wizyty papieża w Polsce
(fot. youtube.com)
PAP / kw

Czas dyskusji się skończył; przed nami intensywny czas działania, wyznaczony ostatecznym programem wizyty papieża w Polsce - powiedział nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore w czwartek podczas prezentacji programu pielgrzymki w Warszawie.

Jak podał, w programie wizyty Franciszka w Polsce w lipcu br. znajdą się spotkania w ramach Światowych Dni Młodzieży, modlitwa w Auschwitz-Birkenau, obchody 1050. rocznicy chrztu Polski na Jasnej Górze.

Nuncjusz mówił, że często jest pytany, jakie oczekiwania można wiązać z wizytą papieża i jakiego spodziewać się przesłania. "Papież Franciszek, jak przystało na dobrego jezuitę, planuje działania w oparciu o doświadczenia duchowe i modlitwę, których owoce wypracowuje w dialogu i konsultacjach" - powiedział. Dodał, że na tej bazie będą dojrzewały słowa, które przekaże Kościołowi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

"Zamiast zgadywać, co teraz powie, myślę, że lepiej będzie budować w sobie podobną empatię, która pomoże nam go słuchać i przyjąć jego empatię" - powiedział nuncjusz.

Podkreślał ogromny wysiłek organizacyjny władz państwowych i samorządowych. "W tym miejscu dziękuję za wszelki wkład instytucjonalny i w formie wolontariatu w przygotowania. Ten wysiłek warto było podjąć, bo spotkanie z młodzieżą, ludźmi młodymi duchem jest ubogacające dla nas wszystkich. Patrząc na ich autentyczność, szczerość, prostotę, entuzjazm, potrafimy wydobywać z nas samych to, co najlepsze, a co może z biegiem lat się nieco przyprószyło" - mówił abp Celestino Migliore.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Migliore o planie wizyty papieża w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.