Abp Müller: nie ma różnicy poglądów z papieżem

7 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, abp Gerhard Ludwig Müller zaprzeczył, jakoby między nim a papieżem Franciszkiem istniały różnice poglądów. - Na złe fantazje nie pomogą żadne racjonalne argumenty - powiedział komentując pojawiające się pogłoski w rozmowie z ukazującą się w niemieckiej Pasawie "Passauer Neue Presse".

Niedawno hamburski tygodnik "Die Zeit" określił abp. Müllera jako "najtwardszego przeciwnika" papieża Franciszka. Przytoczył opinię teologa i krytyka Kościoła, Hansa Künga, że papież senior Benedykt XVI pełnił swój urząd papieski dzięki wsparciu abp. Müllera.

- Trochę mnie to cieszy, że z czystej opozycji do mojej skromnej osoby, z zagorzałego przeciwnika Küng stał się teraz gorliwym zwolennikiem papieża - stwierdził ironicznie abp Müller. Przyznał, że jest dla niego przyjemnością "widzieć, jak Hans Küng w podeszłych już latach okazuje zachwyt następcą św. Piotra". Jednocześnie prefekt Kongregacji Nauki Wiary zapewnił, że papież ze swojej strony "ma stosunek braterski i przyjacielski do wszystkich swoich najbliższych współpracowników".

W wywiadzie dla "Passauer Neue Presse" abp Müller skorzystał z okazji, by zaakcentować swoje stanowisko w debacie na temat stosunku Kościoła do osób rozwiedzionych, które wstąpiły w ponowne związki. Wyjaśnił, że w artykule opublikowanym na łamach watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano" nie mówił o "zakończeniu dyskusji w tej sprawie, lecz o jej zasadach w nauce Chrystusa oraz Kościoła", a te "nie podlegają plebiscytowi" . Odpowiedzialne duszpasterstwo opiera się zawsze na zdrowej nauce i nastawia się na nią - podkreślił abp Müller.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Müller: nie ma różnicy poglądów z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.