Abp Ryś: Czy wasza wiara zbliża was do siebie?

Abp Ryś: Czy wasza wiara zbliża was do siebie?
Msza św. dla Skautów Europy z abp. Grzegorzem Rysiem (fot. ks. Paweł Kłys/Archidiecezja Łódzka)
KAI/mk

- Dzisiaj ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać. Dzisiaj ludzie nie potrafią się nawzajem słuchać. Najgorsze jest to, że wiara tego nie zmienia - mówił abp Grzegorz Ryś podczas mszy św. dla skautów.

W diecezjalnym sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi odbył się wielkopostny dzień skupienia dla regionu łódzkiego Skautów Europy.

Podczas mszy św. dla uczestników spotkania metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś zauważył, że jest w gronie takich harcerzy, „dla których wiara jest niesłychanym ważnym wymiarem życia, że wasze przeżywanie skautingu, jest także przeżywaniem wiary”.

- Skauting z całą pewnością uczy bycia razem, uczy rzeczywistych relacji, uczy przyjaźni, wzajemnego zaufania, odpowiedzialności za siebie. Tego uczycie się w waszych małych zastępach, a wiara powinna nam w tym pomagać. W tej zdolności bycia razem, która dzisiaj jest wcale nie oczywiste, bo ludzie są bardziej obok siebie – podkreślił duchowny.

- Dzisiaj ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać. Dzisiaj ludzie nie potrafią się nawzajem słuchać. Niby są ze sobą razem, ale każdy jest osobno. Najgorsze jest to, że wiara tego nie zmienia, jak w przypadku tych dwu bohaterów Jezusowej przypowieści. Czy wasza wiara zbliża was do siebie? Czy doświadczacie takiej mocy wiary, która czyni z was wspólnotę sióstr i braci? – pytał abp Ryś.

DEON.PL POLECA

Kończąc homilię, metropolita łódzki apelował: - Sprawdźcie w czasie dzisiejszego waszego dnia skupienia, ile jest prawdy w waszej wierze? Na ile spotykacie się z Bogiem, a nie tylko jesteście w Kościele. Na ile przeżywanie wiary buduje więzi między wami, bo jeśli ich nie buduje, to jest tak nieprawdziwa, jak nieprawdziwa jest ta modlitwa, w której człowiek gada do siebie, a nie do Pana Boga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wypełnić Ewangelię dokładnie co do litery – to jest pomysł na życie. Nie szukać niczego innego, tylko czerpać z tego, co jest napisane. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zabiera nas w podróż śladami jednego z najważniejszych...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Czy wasza wiara zbliża was do siebie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.