Abp Ryś do kapłanów: nie róbcie swoich własnych rzeczy, nawet w najlepszych intencjach, dla Pana Jezusa

Abp Ryś do kapłanów: nie róbcie swoich własnych rzeczy, nawet w najlepszych intencjach, dla Pana Jezusa
(fot. youtube.com/maskacjusz)
KAI / Maskacjusz / sz

Bądźcie działaniem Chrystusa, Jego słowem, Jego obecnością. Przestańcie robić rzeczy dla Niego, w których On się kompletnie nie odnajdzie. My się musimy odnajdywać w Jego myśleniu, w Jego działaniu, w Jego życiu - powiedział abp Grzegorz Ryś 29 marca w archikatedrze łódzkiej podczas Mszy Krzyżma Świętego.

Mszę koncelebrowali również abp senior Władysław Ziółek, bp senior Adam Lepa oraz biskupi pomocniczy: Ireneusz Pękalski i Marek Marczak.

 

"Czyńcie to, co czyni Jezus Chrystus i na Jego sposób. Nie róbcie swoich własnych rzeczy, nawet w najlepszych intencjach, dla Pana Jezusa. Róbcie to, co Jezus. Bądźcie Jego działaniem, Jego słowem, Jego obecnością. Przestańcie robić rzeczy dla Niego, w których On się kompletnie nie odnajdzie. My się musimy odnajdywać w Jego myśleniu, w Jego działaniu, w Jego życiu" - przekonywał kaznodzieja.

"Ta Eucharystia jest w sposób szczególny skoncentrowana wokół tajemnicy Chrystusowego kapłaństwa i wszyscy chcemy w sobie je odnawiać" - podkreślił. Wyjaśnił,że chodzi o to, aby "myśleć na sposób Boży, działać na sposób Boży. Działać z mocą Ducha, myśleć mądrością Ducha. Nikt sam z siebie nie jest w stanie tego robić, do czego jest posłany, dlatego otrzymujemy namaszczenie".

DEON.PL POLECA

Metropolita łódzki dodał, że samo namaszczenie nie wystarczy. Jezus przyjmuje Ducha Świętego i idzie na pustynię napełniony Duchem. "W duchu spędził 40 dni na pustyni, a kiedy przychodził do Nazaretu, to Łukasz o Nim pisze: w mocy Ducha. Całe zachowanie Jezusa po Jordanie jest po to, aby potwierdzić to, co się stało obiektywnie(…) Ojciec namaszcza Go i posyła. Jezus idzie na pustynię, na umartwienie, ale przede wszystkim na spotkanie z Ojcem. Pustynia sprawi, że jest On wypełniony Duchem" - przypomniał mówca.

Zapewnił także o modlitwie za księży, którzy obchodzą swoje jubileusze 25- i 50-lecia kapłaństwa. "Prosimy dla was wszystkich w dniu dzisiejszym o jubileuszowe błogosławieństwo. Wiemy, że jubileusz w języku Biblii wiele znaczy. Niech więc wszystkie łaski jubileuszowe się na was dzieją" - życzył.

Podczas liturgii poświęcono Olej Krzyżma, używany do sakramentów chrztu św., bierzmowania i kapłaństwa oraz Olej Chorych, przeznaczony do sakramentu namaszczenia chorych. W tym roku, z uwagi na nowo powstały ośrodek katechumenalny, który działa przy łódzkiej katedrze, poświęcono także Olej Katechumenów, używany podczas przygotowaniu dorosłych do sakramentu chrztu. Księża odnowili swoje przyrzeczenia.

Dziś wieczorem wszyscy duchowni celebrować będą jeszcze Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej, którą rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, podczas którego wspominać będziemy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś do kapłanów: nie róbcie swoich własnych rzeczy, nawet w najlepszych intencjach, dla Pana Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.