Abp Ryś do młodych Polaków na ŚDM: Jezus widzi w każdym człowieku skarb i perłę

Abp Ryś do młodych Polaków na ŚDM: Jezus widzi w każdym człowieku skarb i perłę
Abp Ryś mówił do polskiej młodzieży podczas ŚDM w Lizbonie (fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube.com)
PAP / tk

- Jezus Chrystus widzi w każdym człowieku skarb i perłę oraz jest w stanie zmienić ludzkie życie. Dajmy mu się odnaleźć - powiedział w środę podczas mszy św. w Lizbonie arcybiskup Grzegorz Ryś. Wydarzenie odbyło się w ramach Światowych Dni Młodzieży odbywających się od wtorku w stolicy Portugalii.

Abp Ryś przemówił do młodych Polaków na ŚDM

W swoim kazaniu skierowanym do ponad 10 tys. młodych Polaków nawiązał do przypowieści o skarbie i perle, zapisanych w Ewangelii św. Mateusza. Skupił się na historii powołania przez Jezusa św. Mateusza. Dodał, że Chrystus wciąż poszukuje i powołuje ludzi.

- Jezus pierwszy dostrzega w człowieku skarb i perłę - powiedział do młodych abp Ryś, wskazując, że Chrystus nie kieruje się stereotypami. Zachęcił, aby odrzucać je w ocenianiu innych osób.

Arcybiskup Grzegorz Ryś zachęcał też młodych do "pracy w poszukiwaniu skarbu jakim jest Jezus", w "przekopywaniu się do Niego". Apelował o codzienne doświadczenie Kościoła.

DEON.PL POLECA

- Tylko ten się przebije do tego, co jest skarbem i perłą, kto kocha - podkreślił abp Ryś, dodając, że tym skarbem trzeba się dzielić i stawać się misjonarzem i apostołem. - Tego skarbu nie da się zachować dla siebie - zauważył.

Tysiące młodych Polaków uczestniczyło we mszy

We mszy świętej na Estadio 1 de Maio w Lizbonie uczestniczyło ponad 10 tys. młodzieży z Polski. Na lizbońskim Stadionie im. 1 Maja w ramach Festiwalu Młodych organizowane są wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. W czwartek wieczorem odbędzie się tam koncert polskiej muzyki chrześcijańskiej.

Światowe Dni Młodzieży zostały zapoczątkowane przez papieża Jana Pawła II w 1985 r. Pierwszym wydarzeniem z tego cyklu spotkań katolickiej młodzieży, zorganizowanym poza Rzymem, była impreza w Buenos Aires, w 1987 r.

Światowe Dni Młodzieży dwukrotnie odbywały się w Polsce: w 1991 r. w Częstochowie, a także w 2016 r. w Krakowie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wspólnota w Kościele jest nam zadana, my jej nie tworzymy, my musimy do niej dorastać.

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś do młodych Polaków na ŚDM: Jezus widzi w każdym człowieku skarb i perłę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.