Abp. Ryś do przyszłych księży: "musicie mieć rzeczywistą relację z Maryją"

Abp. Ryś do przyszłych księży: "musicie mieć rzeczywistą relację z Maryją"
Zdj.: abp. Grzegorz Ryś. YT.com/Archidiecezja Łódzka
4 miesiące temu
KAI/tkb

"Macie być wdzięczni Kościołowi, który jest waszą Matką i urodził was do wiary, a w tej wierze urodził was do wszystkiego, co dostajecie ze święceniami włącznie. Musicie mieć też rzeczywistą relację z Maryją" – mówił abp Grzegorz Ryś podczas rekolekcji do kandydatów do kapłaństwa archidiecezji łódzkiej. Przyjmą oni święcenia w najbliższą sobotę 29 maja.

Od 24 maja trwają rekolekcje dla diakonów przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich. Odbywają się one w Domu Rekolekcyjnym Wspólnoty Ognisko Miłości w Olszy k. Rogowa, przewodniczy im o. Jacek Szymczak – dominikanin z Łodzi.

25 maja rekolekcjonistów odwiedził metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię skierowaną do przyszłych prezbiterów: "Ważne, aby odkryć, że Jan, zanim weźmie odpowiedzialność za Kościół, musi przeżyć w sobie to, że jest synem Maryi. To jest twoja Matka. To jest syn twój – mówi Jezus w Ewangelii. Bardzo wam życzę, abyście się odnaleźli w tej relacji i to w podwójnym wymiarze: i wobec Maryi – rzeczywista relacja z Nią to ważny rys duchowości kapłańskiej - i wobec Kościoła, który dla was jest Matką. Odkryjcie to zanim wejdziecie w święcenia kapłańskie, że jesteście dziećmi Kościoła. To dobrze zrobi Kościołowi, kiedy już mu będziecie służyć"– powiedział abp. Ryś.

Dodał także, że: "Kulturalnie wychowany syn nie chodzi mamie po głowie – nie mówiąc, że nie skacze mamie po głowie, bo wie, że ma dług do spłacenia. Uświadomić sobie, że jestem dzieckiem Kościoła, to oznacza uświadomić sobie na progu kapłaństwa, że jestem dłużnikiem Kościoła. Im bardziej sobie to uświadomicie, tym szczęśliwszy będzie Kościół. Kościół będzie stosunkowo mało szczęśliwy, jeśli dostanie sześciu nowych księży, którzy będą mieli poczucie, że strasznie obdarowują Kościół tym, co mają mu do zaoferowania, i że to Wam należy się wdzięczność od Kościoła".

Po Eucharystii abp swoim zwyczajem spotkał się w ogrodzie domu rekolekcyjnego z kandydatami na kapłanów, którzy przedstawili mu swoje prośby o święcenia, aby porozmawiać szczerze o przyszłości każdego z nich.

Święcenia kapłańskie diakonów odbędą się w najbliższą sobotę 29 maja o godz. 10:00 w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
27,93 zł
39,90 zł

Uwaga! Książkę wysyłamy po 16 września!

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp. Ryś do przyszłych księży: "musicie mieć rzeczywistą relację z Maryją"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.