Abp Ryś do przyszłych księży: ojcostwo to nie jest zawód, to jest relacja

Abp Ryś do przyszłych księży: ojcostwo to nie jest zawód, to jest relacja
(fot. Archidiecezja Łódzka)
KAI / sz

Kończą się pięciodniowe rekolekcje dla diakonów Kościoła Łódzkiego, którzy przez ostatnie dni słuchali Słowa Bożego, uczestniczyli w codziennej Mszy świętej, celebrowali liturgię godzin oraz wysłuchali szeregu konferencji, które wygłosił ks. Krzysztof Helik - wikariusz parafii p.w. św. Antoniego z Padwy w Łodzi.

 
Rekolekcje - już tradycyjnie - odbywają się w domu wspólnoty Ognisko Miłości w Olszy k. Rogowa. W przedostatnim dniu rekolekcyjnych ćwiczeń duchownych przyszłych prezbiterów Kościoła odwiedził metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.
 

Łódzki pasterz celebrował Eucharystię, wygłosił Słowo Boże, rozmawiał z każdym z kandydatów do święceń oraz spotkał się z przyszłymi prezbiterami przy wspólnym stole.

- Ojcostwo to nie jest zawód, to jest relacja, z której nie ma jak się wycofać i nie ma sposobu, by ją zamienić na inną - tłumaczył przyszłym kapłanom abp Ryś. - Dla was - by wasze życie było radosnym chrześcijaństwem - kluczowe jest, by znać Jezusa. Dla waszego posługiwania - kluczowe jest, by ludzie znali Jezusa. Tylko ta relacja nadaje sens wymagającym normom moralnym. W dzisiejszym świecie jest tak, że tylko ta relacja umożliwia podjęcie próby stosowania się do tych norm - podkreślił metropolita.

-Idziesz za czymś. Wybierasz coś. Jesteś przekonany, że Bóg cię kocha i to powoduje twoje szczęście. Pewnie za dwa dni będziecie się unosić metr nad ziemią z radości, że Pan mnie wybrał i mnie kocha. Krytyczny moment przyjdzie wtedy, kiedy ta relacja zniknie i wszystko zostanie zredukowane do przykazania. Czy wytrwacie w miłości, gdy nakaz się okaże za ciężki a przykazanie za trudne? - pytał kandydatów do święceń arcybiskup łódzki.

Po zakończeniu Mszy świętej abp Ryś spotkał się z każdym z kandydatów do przyjęcia święceń i przeprowadził z nimi rozmowy.

Rekolekcje są ostatnim akordem przygotowań do Święceń Kapłańskich, które odbędą się w najbliższą sobotę 25 maja br. o godz. 10:00 w łódzkiej bazylice archikatedralnej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Ryś do przyszłych księży: ojcostwo to nie jest zawód, to jest relacja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.