Abp Ryś: nie czyńcie świat religii przedmiotem manipulacji politycznej

Abp Ryś: nie czyńcie świat religii przedmiotem manipulacji politycznej
Abp Grzegorz Ryś (fot. episkopat.pl)
Archidiecezja Łódzka/mk

- Kiedy Jezus mówi: oddajcie Bogu to, co należy do Boga, to właśnie mówi: oddajcie ten świat religii, który wciągnęliście w zwariowany i kłamliwy sojusz z polityką. Oddajcie go Bogu, nie czyńcie go przedmiotem manipulacji politycznej - mówił w homilii abp Grzegorz Ryś.

1 czerwca arcybiskup Grzegorz Ryś celebrował mszę św. w kaplicy domu biskupiego w Łodzi. Podczas homilii mówił o dzisiejszej Ewangelii, która opisuje okoliczność od samego początku fałszywą. Fałsz został ukryty w sojuszu, który zawarli faryzeusze i Herodianie. Porozumienie to było bardzo nietypowe, ponieważ faryzeusze byli stronnictwem wyłącznie religijnym, a Herodianie to ugrupowanie polityczne, niemające nic wspólnego z religią.

- Herod żył z łaski Rzymu, faryzeusze byli głęboko antyrzymscy. Dla konkretnego celu, którym jest pochwycenie Jezusa, taki sojusz religii i polityki jest stworzony - mówił abp Ryś, podkreślając, że Jezus nie dał się wciągnąć w taką mieszaninę religii i polityki. - Jezus nie będzie politycznym mesjaszem.

Ważne jest, abyśmy poza obrazem Cezara, dostrzegli obraz Pana Boga. - Obrazem Boga są oni. Każdy człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boga. Nosi obraz Boga w sobie. Jest obrazem Boga. Oddajcie Bogu to, co należy do Boga, czyli oddajcie siebie. Należycie do Boga, bo nosicie w sobie Jego obraz - stwierdził łódzki metropolita.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
23,74 zł
33,92 zł

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: nie czyńcie świat religii przedmiotem manipulacji politycznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.