Abp Ryś: rany Jezusa są bardzo szczególnym portretem Boga

Abp Ryś: rany Jezusa są bardzo szczególnym portretem Boga
(fot. youtube.com)
KAI / jb

- Rany Jezusa są bardzo szczególnym portretem Boga, bo pokazują, Kim jest Bóg – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Mszy św. sprawowanej w łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która od wielu lat obchodzona jest jako Święto Diecezjalnej Caritas, na Mszy świętej pod przewodnictwem metropolity łódzkiego modlili się wszyscy zaangażowani w dzieło pomocy potrzebującym Caritas.

W homilii abp Ryś zwrócił uwagę na to, że ranami, które zachował Jezus na swoim zmartwychwstałym ciele są wszyscy nasi cierpiący nasi siostry i bracia. Podkreślił, że Ciałem Chrystusa jest Kościół - Dotknij tych ran! – apelował. Zwrócił też uwagę, że nasza relacja do innych pokazuje, czy narodziliśmy się Boga, czy też nie. - Boga przyjmuje się z całą Jego rodziną – tłumaczył.

Przywołując postać Tomasza Apostoła, o którym zwykło się mówić „niewierny Tomasz”, metropolita łódzki zaznaczył, że wiara Tomasza rodzi się na nowo w spotkaniu z Jezusem, przez to, że Jezus pozwala mu dotknąć Swoich ran.

- Rany Jezusa są bardzo szczególnym portretem Boga, bo pokazują Kim jest Bóg. Ten szczególny portret Boga wyzwala w nas miłość do Niego. Wiara przestaje być wówczas rodzajem światopoglądu, w ramach którego przyjmuję istnienie Boga lecz nic z tego dla mnie nie wynika. – Dokąd nie wiem, Kim jest Bóg i Jakim objawił się w Jezusie, mam fałszywy obraz Boga i zarazem milion pokus, by z wiary zrezygnować i od niej odejść – mówił abp Ryś.

Posłuchaj całej homilii:

Na zakończenie liturgii ks. Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej, podziękował wszystkim zebranym za wspólną modlitwę i zaproponował, by pobrać aplikację „tropiciel”, w której obok licznych gier miejskich jest również gra „dobroczynność w Łodzi”. – Do tej gry, w ramach konkursu, zaprosiliśmy dziesięcioosobowe grupy uczniów – wolontariuszy ze szkolnych kół Caritas, ale każdy indywidualnie może wziąć w niej udział. – zachęcał ks. Partyka.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: rany Jezusa są bardzo szczególnym portretem Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.