Abp Ryś: ty rzucaj sieci, a Jezus będzie naganiał ryby

Abp Ryś: ty rzucaj sieci, a Jezus będzie naganiał ryby
fot. Archidiecezja łódzka
1 rok temu
KAI / sz

W kaplicy domu biskupiego w piątek wielkanocny metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczy Mszy świętej połączonej z Sakramentem Bierzmowania, którego udzielił Roksanie – Łodziance mieszkającej na terenie parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w centrum miasta. W liturgii uczestniczyła mama i siostra bierzmowanej oraz ksiądz Jan Czekalski proboszcz łódzkiej parafii.

– Okres Paschalny, to jest czas w którym wszyscy biskupi mają wyjątkową radość nieustannego bierzmowania. Epidemia chciała nas tu zatrzymać, ale my się nie dajemy. Tak więc przez najbliższe dni – jak Pan Bóg pozwoli – będziemy każdego dnia w czasie porannych Eucharystii bierzmować jedną osobę. – powiedział we wprowadzeniu do liturgii arcybiskup Grzegorz.

Dzisiejsza homilia oparta została o trzecią mowę świętego Piotra zapisaną w Dziejach Apostolskich. – Owocem trzeciego Kerygmatu Piotra nie są następni ochrzczeni, tylko jest tzw. małe Zesłanie Ducha Świętego na wspólnotę uczniów. To jest ogromnie ważne, bo przepowiadanie Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego zawsze przynosi owoce, ale tym owocem jest posłanie Ducha Świętego. Nie liczby, tylko Duch Święty! – zaznaczył łódzki pasterz.

- Czasami Duch Święty ma taką zdolność, że pozyskuje nowych ludzi do ludu Bożego, i to w obfitości. Czasami nic Mu nie wychodzi dlatego, bo człowiek stawia opór - tak jak sanhedryn postawił opór, ale wtedy ta owocność Ducha Świętego jest w głoszących i we wspólnocie, która tego Ducha Świętego otrzymuje! – podkreślił kaznodzieja.

- Jezus powiedział do świętego Piotra: ty rzucaj sieci, a ja będę naganiał ryby. To zawsze jest tak, że kiedy przepowiadamy Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego to są owoce! – mówił abp Ryś.

Przed błogosławieństwem abp Ryś zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy podczas Drogi Światła, która będzie celebrowana w dniu jutrzejszym w kaplicy domowej metropolity łódzkiego. Retransmisja tego nabożeństwa jutro o godz. 19:00 na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej oraz stronie www.archidiecezja.lodz.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
13,46 zł
22,44 zł

Bóg może swoim słowem i swoim działaniem zacząć cię kompletnie od nowa, stworzyć cię kompletnie od nowa. Nie troszeczkę poprawić, tylko na nowo stworzyć.
abp Grzegorz Ryś

Bóg każdego z nas chce uczynić kimś...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: ty rzucaj sieci, a Jezus będzie naganiał ryby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.