Abp Ryś ustanowił nowe sanktuarium "Matki Bożej Pocieszenia"

Abp Ryś ustanowił nowe sanktuarium "Matki Bożej Pocieszenia"
(fot. archidiecezja łódzka)
4 miesiące temu
KAI / ml

Abp Ryś podkreślił, że ludzie przychodzą do Matki Bożej po pociechę a Ona odpowiada wskazując Jezusa. - Przychodzicie i mówicie – potrzebuję pociechy w ucisku, a Ona wskazując na Jezusa mówi – On jest pociechą!

Archidiecezja łódzka wzbogaciła się o nowe sanktuarium diecezjalne, któremu patronuje Matka Boża Piotrkowska – patronka Miasta Piotrków Trybunalski. Uroczysty akt nadania tytułu sanktuarium kościołowi rektoralnemu oo. bernardynów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piotrkowie Trybunalskim miał miejsce 6 czerwca br. podczas obchodów odpustowych ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej, które odbyły się przed franciszkańską świątynią. Mszy świętej przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Na początku Eucharystii o. Micheasz Okonski – gwardian klasztoru oo. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim przywitał wszystkich zebranych na liturgii i zwrócił się do abp. Grzegorza z prośbą o nadanie temu świętemu miejscu tytuły sanktuarium diecezjalnego. W odpowiedzi metropolita łódzki przekazał dekret, który ustanawia bernardyńską świątynię rektoralną – sanktuarium Matki Bożej. Treść dekretu odczytał ks. dr Zbigniew Tracz – kanclerz łódzkiej kurii.

Matka Boża Pocieszenia

W homilii skierowanej do czcicieli Matki Bożej Piotrkowskiej łódzki pasterz zwrócił uwagę na to, że Matkę Bożą Piotrkowską nazywamy Matką Bożą od pociechy, albo Matką Bożą Pocieszenia. Podkreślił, że ludzie przychodzą do Matki Bożej po pociechę a Ona odpowiada wskazując Jezusa. - Przychodzicie i mówicie – potrzebuję pociechy w ucisku, a Ona wskazując na Jezusa mówi – On jest pociechą! Bóg nas nie pociesza czymkolwiek! Bóg nas pociesza w ten sposób, że daje nam swojego Syna, a potem ten Syn obiecuje nam innego Pocieszyciela, którym jest Duch Święty – zaznaczył kaznodzieja.

W liturgii obok metropolity łódzkiego wziął udział pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego bp Marek Marczak, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej, o. Teofil Czarniak, minister prowincjalny prowincji Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, księża diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, oraz wierni czciciele Matki Bożej – Patronki

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
19,85 zł
28,35 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś ustanowił nowe sanktuarium "Matki Bożej Pocieszenia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.