Abp Silvano Tomasi o sytuacji w Syrii

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

Stolica Apostolska ostrzega przed wydawaniem przedwczesnych osądów w sprawie użycia broni chemicznej w Syrii. Na ten temat wypowiedział się abp Silvano Tomasi, stały obserwator Watykanu przy genewskich agendach Organizacji Narodów Zjednoczonych. A tak skomentował tę sprawę dla naszej rozgłośni.

"Nie należy się spieszyć z osądem, nie mając wystarczających dowodów. Wspólnota międzynarodowa za pośrednictwem obserwatorów ONZ, którzy są obecni w Syrii, mogłaby wyjaśnić tę nową tragedię. Moim zdaniem nie można wydawać przedwczesnych wyroków i wskazywać winnego. Trzeba to wyjaśnić. Bo biorąc pod uwagę bezpośrednie korzyści, taka tragedia w niczym nie pomogłoby rządowi w Damaszku. Wiadomo przecież, że to właśnie on zostałby za to obarczony winą. Trzeba zatem postawić sobie pytanie, komu mogło zależeć na takiej bestialskiej zbrodni" - powiedział watykański dyplomata.

Abp Tomasi przestrzega też przed interwencją zbrojną w Syrii. "Doświadczenie ostatnich lat pokazało, że tego typu działania na Bliskim Wschodzie do niczego dobrego nie prowadzą" - podkreślił hierarcha.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Silvano Tomasi o sytuacji w Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.