Abp Skworc apeluje o modlitwę za zaginionych górników

Abp Skworc apeluje o modlitwę za zaginionych górników
(fot. PAP/Andrzej Grygiel)
KAI / ptt

"Wszystkich archidiecezjan wraz z ich duszpasterzami zachęcam do wytrwałej modlitwy w intencji uwięzionych górników, ich rodzin oraz ratowników górniczych, prowadzących akcję ratunkową w ekstremalnie trudnych warunkach" - napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w specjalnym apelu o modlitwę w związku z wypadkiem na Kopalni "Wujek" Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej.

Zwracając się do diecezjan podkreślił, że "w ostatnich dniach wszyscy towarzyszymy serdeczną pamięcią dwóm górnikom, którym poważny wstrząs tektoniczny odciął drogę powrotu z miejsca pracy".

We wtorek 21 kwietnia o godz. 18.00 abp Skworc odprawi w wymienionych intencjach Mszę św. w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej. Do uczestnictwa w tej Eucharystii gorąco zaprosił księży i wiernych.

Metropolita katowicki wszystkie trudne sprawy Śląska oraz całego górniczego stanu polecił Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem św. Barbary, patronki górników.

Poniżej cały tekst apelu metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca:

Apel Metropolity Katowickiego o modlitwę w związku z wypadkiem na Kopalni "Wujek" Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej

W ostatnich dniach towarzyszymy serdeczną pamięcią dwóm górnikom z Kopalni "Wujek" Ruch Śląsk, którym poważny wstrząs tektoniczny odciął drogę powrotu z miejsca pracy. Wszystkich archidiecezjan wraz z ich duszpasterzami zachęcam do wytrwałej modlitwy w intencji uwięzionych górników, ich rodzin oraz ratowników górniczych, prowadzących akcję ratunkową w ekstremalnie trudnych warunkach.

W tych intencjach odprawię jutro, 21 kwietnia br. o godz. 18.00, Mszę świętą w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach. Kapłanów i wiernych - szczególnie z Dekanatu Kochłowice - gorąco zapraszam do uczestnictwa w tej Eucharystii.

Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem świętej Barbary, Patronki górników, polecam wszystkie trudne sprawy Śląska oraz całego Górniczego Stanu, zaś w sposób szczególny ostatnie tragiczne wydarzenia na Kopalni "Wujek" Ruch Śląsk.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Skworc apeluje o modlitwę za zaginionych górników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.