Abp Skworc "Mikołajem" w szpitalu dziecięcym

Abp Skworc "Mikołajem" w szpitalu dziecięcym
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc we wspomnienie św. Mikołaja udał się z wizytą do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II. Wraz z personelem i pacjentami modlił się na Eucharystii, a później odwiedził dziecięcy oddział onkologiczny.

Patron, który przynosi dobro

DEON.PL POLECA
Wizyta abp. Skworca rozpoczęła się od Eucharystii w kaplicy Aniołów Stróżów. - W jedno nas tu zgromadziła miłość Chrystusa. W jedno nas tu zgromadziła osoba św. Mikołaja. To patron, który nam się najpiękniej kojarzy już od dzieciństwa, jako przynoszący samo dobro. W tej kaplicy, wzywając pomocy św. Mikołaja, chcemy prosić dla dzieci, które są tutaj leczone, o dar powrotu do zdrowia - mówił rozpoczynając Eucharystię hierarcha.

Zapewnił też, że swoją modlitwą obejmuje cały personel medyczny i administracyjny szpitala, jak również rodziny najmłodszych pacjentów. Dodał, że w jego kaplicy wszystkie intencje, które są mu powierzone przedstawia Bogu na modlitwie.

Mieć oczy otwarte na potrzeby ludzi

- Św. Mikołaj zapisał się w pamięci ludzi jako człowiek niezwykle dobry. Twórczy w dziełach charytatywnych. Miał oczy otwarte na potrzeby ludzi i potrafił na te potrzeby reagować - mówił o patronie dnia abp Skworc. W tym kontekście podziękował wszystkim tym, którzy w szpitalu "reagują na konkretną potrzebę, jaką jest brak zdrowia dzieci".

- Czuję się wyróżniony, jako jeden spośród posługujących w tym szpitalu, gdyż ksiądz arcybiskup ma dla nas czas. Wiem, że to jest inicjatywa księdza arcybiskupa (…) i serdecznie za nią dziękuję - powiedział o. Paweł Ostrzałek OFM, kapelan kaplicy Aniołów Stróżów.

Na zakończenie Eucharystii metropolita katowicki pobłogosławił indywidualnie każde dziecko obecne w kaplicy. Następnie razem z dyrekcją szpitala i jego personelem udał się na oddział onkologii dziecięcej, gdzie każdemu młodemu pacjentowi zostawił słodki podarunek.

Wizyta metropolity katowickiego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II miała miejsce po raz drugi. Abp Skworc przybywa do szpitala na oddziały dziecięce z okazji wspomnienia św. Mikołaja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Skworc "Mikołajem" w szpitalu dziecięcym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.