Abp Skworc oraz wdowy górnicze spotkali się z papieżem Franciszkiem

Abp Skworc oraz wdowy górnicze spotkali się z papieżem Franciszkiem
(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)
KAI / pk

Metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc towarzyszył 40 osobowej grupie pielgrzymującej do Watykanu. W środę spotkali się na audiencji z papieżem Franciszkiem. Wśród pielgrzymów były wdowy, które utraciły mężów w zeszłorocznej tragedii w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju.

Abp Skworc przypomina, że 5 maja wspominaliśmy rocznicę podziemnej katastrofy w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju, która wstrząsnęła całą Polską, a jednocześnie okazała się najtrudniejszą akcją ratowniczą w polskim górnictwie. "Zginęło pięciu górników" - przypomina metropolita katowicki.

Arcybiskup zauważa, że wielkim pragnieniem pielgrzymów, wśród których są wdowy po tragicznie zmarłych górnikach, jest spotkanie z Ojcem Świętym. W liście do Stolicy Apostolskiej napisał: "Ze swej strony popieram ich prośbę i serdecznie proszę, aby papież Franciszek pobłogosławił trud górniczej pracy i umocnił słowem osoby przeżywające dramat śmierci męża i ojca". To spotkanie stało się faktem. Papież Franciszek spotkał się z delegacją podczas środowej audiencji.

W pielgrzymce do Ojca Świętego bierze udział 40 osób. Wśród nich najbliżsi tragicznie zmarłych górników podczas zeszłorocznej katastrofy na kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Skworc oraz wdowy górnicze spotkali się z papieżem Franciszkiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.