Abp Skworc: przeżywajmy niedzielę po Bożemu

Abp Skworc: przeżywajmy niedzielę po Bożemu
Fot. episkopat.pl
KAI / pk

Przeżywajmy niedzielę po Bożemu – zaapelował abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Ogólnego KEP. W Centrum Rekolekcyjnym „Arka” w Gródku n. Dunajcem trwają obrady dyrektorów wydziałów duszpasterstwa ogólnego z całej Polski w ramach Komisji Duszpasterstwa KEP.

Uczestnicy spotkania zastanawiają się jak docierać do wiernych, by mieli oni większą świadomość znaczenia Eucharystii, jako daru. Księża dyrektorzy pracują przede wszystkim nad programem duszpasterskim dla Kościoła w Polsce na lata 2020 - 2021.

"'Zgromadzeni na świętej wieczerzy' - taki temat podejmujemy i koncentrujemy się na Eucharystii jako na prawdzie, która jest celebrowana. Natomiast pierwszy rok, który rozpocznie się od tegorocznego Adwentu będzie poświęcony refleksji, nauce i przypomnieniu Eucharystii jako prawdzie wyznawanej – podkreślił abp Wiktor Skworc.

"Kościół żyje, buduje się, Kościół rośnie Eucharystią" - przypomina metropolita katowicki. "Trzeba, żebyśmy wszyscy sobie to uświadomili, nie tylko duchowni, ale i świeccy. Eucharystia to szczyt i źródło" - dodał duchowny.

Zdaniem przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Ogólnego KEP potrzebna jest refleksja nad Eucharystią jako darem.

"Zauważmy lekceważenie, opuszczanie Mszy św. Budzą nas czasem do działania wielkie akcje. Mamy stanąć pod krzyżem, ale tak naprawdę stanąć pod krzyżem to znaczy co niedzielę uczestniczyć w Eucharystii, bo tam się uobecnia wydarzenie krzyża tu i teraz" - zaznaczył abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki podkreśla, że niedziela jest dla Boga i dla człowieka. "Zachęcamy parafie, żeby występowały do wiernych także z pozaliturgiczną ofertą, aby również w taki sposób budować wspólnotę parafialną. To od nas zależy czy niedziela będzie Dniem Pańskim" - powiedział abp Wiktor Skworc, który przewodniczy obradom w Gródku nad Dunajcem.

Obok wykładów dyrektorzy wydziałów duszpasterstwa ogólnego zwiedzają Stary Sącz, ołtarz papieski i Centrum Pielgrzymowania „Opoka”. Wieczorem będą celebrować Mszę św. w klasztorze sióstr klarysek przy grobie św. Kingi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Skworc: przeżywajmy niedzielę po Bożemu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.