Abp Szewczuk: Kościół trwa na modlitwie za ojczyznę

Abp Szewczuk: Kościół trwa na modlitwie za ojczyznę
Fot. PAP/EPA/Manuel Lorenzo
KAI / kb

- Trwamy na modlitwie za naszą armię, za naszą Ojczyznę, za nasz cierpiący naród ukraiński – powiedział w swoim dzisiejszym przesłaniu wystosowanym z Kijowa arcybiskup większy kijowsko-halicki Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Światosław Szewczuk.

Kościół modli się za Ukrainę

„Dzisiaj przeżywamy piąty dzień krwawej, nieludzkiej, brutalnej wojny. Widzieliśmy dziś bohaterstwo naszych żołnierzy. Widzieliśmy odwagę naszego narodu. Widzieliśmy nawet ludzi starszych, kładących się pod czołgi, żeby ich nie wpuścić do swoich wiosek czy miast … Ukraińcy widzieli okrucieństwa i nieludzkość tych, którzy ich zabijają, tych, którzy wsadzają dzieci i kobiety na czołgi i osłaniają się nimi jak ludzką tarczą, by sprowadzić śmierć i zniszczenie jeszcze głębiej w serce Ukrainy” – stwierdza zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

DEON.PL POLECA

„Ale trwamy na modlitwie za naszą armię, za naszą Ojczyznę, za nasz cierpiący naród ukraiński” – zapewnił abp Szewczuk. Jednocześnie przypomniał, że według danych ONZ niemal czterysta tysięcy jego rodaków zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów i ojczyzny jako uchodźcy, i to zaledwie w ciągu minionych niespełna pięciu dni.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk: Kościół trwa na modlitwie za ojczyznę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.