Abp Szewczuk: Krew niewinnych dzieci jest na rękach zbrodniarzy, którzy rozpoczęli tę wojnę

Abp Szewczuk: Krew niewinnych dzieci jest na rękach zbrodniarzy, którzy rozpoczęli tę wojnę
Arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk (Fot. bp kep / flickr)
KAI/dm

Krew niewinnych dzieci jest na rękach zbrodniarzy, którzy rozpoczęli tę wojnę. Dlatego modlimy się dziś za dzieci Ukrainy. Walczymy o ich przyszłość. Walczymy o pokój i pokojowe niebo dla nich - stwierdził arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK), w codziennym wideoprzesłaniu w 21. dniu najazdu Rosji na Ukrainę.

- Wczoraj wieczorem żona naszego księdza w Sławutyczu w zimnym szpitalu położniczym, przy świecach, bez światła, urodziła Kozaka dla Ukrainy. A to kapłańskie małżeństwo jest symbolem naszego Kościoła, który daje nadzieję i daje życie swoim ludziom - powiedział abp Szewczuk i pogratulował księdzu Jurijowi Logazowi, który przebywa w całkowicie otoczonym przez rosyjską armię Sławutyczu oraz zapewnił, że wszyscy się za nich modlą.

Zwierzchnik UKGK zaznaczył, że wkraczając w czwarty tydzień tej wielkiej tragedii narodu i państwa „czuje się, że Ukraina zaczyna wygrywać”. - Ukraińska armia nie tylko zatrzymała wroga, ale także zaczęła kontratakować. Już zaczynamy wyzwalać nasze miasta i wsie, zaczynamy wyzwalać naszą ukraińską ziemię - powiedział abp Szewczuk.

Jednocześnie zaznaczył, że mówi się o bardzo niebezpiecznym momencie wojny. - Wróg rozpoczyna taktykę wojny totalnej, bezmyślnie niszczy nasze miasta i wsie, bombarduje wszystko, co może. Ale Ukraina walczy! Ukraina wierzy w swoje zwycięstwo! - powiedział.

DEON.PL POLECA

Zwierzchnik UKGK zauważył, że patrząc na dzieci Ukrainy cierpiące z powodu wojny, „ludzkie serce nie może nie kurczyć się w bólu i żalu”.

Z raportu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) wynika, że co drugie dziecko na Ukrainie staje się uchodźcą. Według oficjalnych danych wyniku wojny zginęło około 100 dzieci. Jeszcze większa liczba została ranna.

- Krew niewinnych dzieci jest na rękach zbrodniarzy, którzy rozpoczęli tę wojnę - podkreślił abp Szewczuk i dodał: - Dlatego modlimy się dziś za dzieci Ukrainy. Walczymy o ich przyszłość. Walczymy o pokój i pokojowe niebo dla nich.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk: Krew niewinnych dzieci jest na rękach zbrodniarzy, którzy rozpoczęli tę wojnę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.