Abp Szewczuk: módlmy się o nawrócenie Rosji, jak o to prosiła Maryja

Abp Szewczuk: módlmy się o nawrócenie Rosji, jak o to prosiła Maryja
(Fot. YouTube / Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza)
Vaticannews/dm

„Nigdy więcej wojny, nigdy więcej zgiełku broni, nigdy więcej cierpienia! Nie przestawajmy się modlić, wręcz jeszcze usilniej błagajmy Boga. Przyjdź Panie, Książę Pokoju, uczyń nas narzędziami i odblaskiem Twojego pokoju!” - apelował Franciszek w przededniu dnia modlitw i postu o pokój dla Ukrainy. O papieskiej inicjatywie przypomina również zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp Szewczuk.

Duchowny apeluje, by włączyli się w nią wszyscy wierni tego Kościoła, modląc się o pokój, ale też za wrogów Ukrainy, o nawrócenie Rosji, czego domagała się w Fatimie Matka Boża.

DEON.PL POLECAW swym codziennym wideoprzesłaniu abp Światosław Szewczuk mówi też o kolejnych przejawach okrucieństwa najeźdźcy oraz heroizmie broniącej się Ukrainy.

- Dziś przeżywamy kolejny dzień krwawej i niesprawiedliwej wojny. Jej kolejne fale ukazały nam jej okropność. Widzieliśmy zniszczone szkoły, przedszkola, kina, muzea, a rano rakieta uderzyła w szpital położniczy. Pytamy, po co to wszystko? Kobiety i noworodki. Dlaczego są ofiarami tej wojny? Ale modlimy się. My wytrwamy - mówił duchowny.

Zapewnił o modlitwie i duchowej łączności z Ukrainą. - Jesteśmy z wami, z narodem, budujemy i bronimy za cenę własnej krwi pokoju na Ukrainie i na całym świecie. Modlimy się za naszych żołnierzy, modlimy się za wszystkich, którzy dziś wspierają walkę o pokój na Ukrainie. Widzieliśmy w tych dniach bohaterstwo zwykłych ludzi. Opłakiwaliśmy ofiary bombardowań rakietowych w Charkowie, ale wczoraj widzieliśmy, jak mieszkańcy Berdiańska gołymi rękami wypędzają siły zbrojne ze swojego miasta pod hasłem: Berdiańsk to Ukraina. A nad ratuszem nadal powiewała ukraińska flaga - dodał.

I dodał: - Zaprawdę spełniają się słowa Chrystusa: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”. Widzimy, że zwycięża nie nienawiść, ale miłość. Miłość rodzi bohaterów, a nienawiść rodzi przestępców. Dlatego zachęcam was wszystkich do nauczenia się miłości w tym tragicznym czasie. Niech nie ogarnia nas nienawiść, nie używajmy jej języka i słów. Jak mówi mądrość ludowa ten, kto nienawidzi wroga, już został przez niego pokonany. Zwyciężymy mocą miłości do naszej Ojczyzny, do Boga i bliźniego.

Vaticannews/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk: módlmy się o nawrócenie Rosji, jak o to prosiła Maryja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.