Abp Szewczuk: Nie zapomnijcie o Ukrainie

Abp Szewczuk: Nie zapomnijcie o Ukrainie
(fot. shutterstock.com)
6 lat temu
I. Tyras / slo

Nie zapominajcie o Ukrainie, bądźcie ambasadorami prawdy - prosił na Jasnej Górze abp Światosław Szewczuk. Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego przybył do Sanktuarium w pielgrzymce błagalnej i z podziękowaniem dla Polaków za solidarność okazywaną narodowi ukraińskiemu.

Abp Szewczuk zauważył, że "ostatnie dramatyczne wydarzenia na Kijowskim Majdanie i w Donbasie nie tylko jeszcze mocniej złączyły Polaków i Ukraińców, ale również pokazały, jak bardzo jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, i także zachęcają nas do dalszych wspólnych działań. Nie zapominajcie o Ukrainie, bo media już nie mówią o tej wojnie, o tym bólu, o śmierci tych ludzi! - apelował kijowsko-halicki arcybiskup większy. - Bądźcie ambasadorami prawdy, ponieważ to jest wojna dezinformacji i trzeba szerzyć prawdę o tej niesprawiedliwości, o tej agresji przeciwko Ukrainie".

Przed 10. rocznicą ogłoszenia "Listu biskupów greckokatolickich Ukrainy i rzymskokatolickich Polski z okazji aktu wzajemnego przebaczenia i pojednania", która przypada 19 czerwca, arcybiskup powiedział, że wciąż jest dużo do zrobienia w dziele budowania wspólnoty naszych narodów: "Chcemy tę rocznicę nie tylko pamiętać, ale nadal działać w sprawie pojednania naszych narodów, uzdrowienia naszej pamięci, ponieważ wolność Ukrainy i wolność Polski, zwłaszcza teraz, są ze sobą związane".

Podczas specjalnego nabożeństwa pod hasłem "Aby byli jedno" zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego zawierzył Maryi losy Ukrainy i sprawę pojednania miedzy narodami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk: Nie zapomnijcie o Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.