Abp Szewczuk w Dniu Niepodległości Ukrainy: Boże, daj Ukrainie zwycięstwo

Abp Szewczuk w Dniu Niepodległości Ukrainy: Boże, daj Ukrainie zwycięstwo
fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube
KAI / pk

- Pozwólcie, że szczerze pogratuluję wam wszystkim szczególnego dnia w życiu naszego państwa i narodu ukraińskiego - w Dniu Niepodległości zjednoczonego Państwa Ukraińskiego - powiedział Światosław Szewczuk w okolicznościowym wideoprzesłaniu. Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego podziękował wszystkim, którzy "wspierają niepodległą Ukrainę, którzy solidaryzują się z nami w naszej walce". Ukraina 24 sierpnia świętuje 31. rocznicę odrodzenia państwowości. Dzisiaj mija też pół roku od rosyjskiej agresji na kraj.

- Stąd, z naszego wysokiego brzegu Dniepru, z serca naszej ojczyzny, ze złotej kopuły Kijowa, dziś gratulujemy sobie nawzajem tego święta i ślemy Panu Bogu nasze modlitwy wdzięczności za dar wolności, za to, że sześć miesięcy po rozpoczęciu militarnej agresji Rosji na Ukrainę na pełną skalę - Ukraina trwa, Ukraina walczy, a nasz Kijów obchodzi święto. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za dar wolności, za dar, o który prosili nasi poprzednicy - powiedział zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

Arcybiskup zaznaczył: "Ileż pokoleń Ukraińców złożyło swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, modląc się i walcząc o dar niepodległego państwa. Dzisiaj szczególnie dziękujemy naszym obrońcom, naszym żołnierzom, którzy wiernie bronią naszej Ojczyzny, zapewniają nam pokój i wolność tutaj w naszej stolicy" .

Podziękował również tym wszystkim, którzy "wspierają niepodległą Ukrainę, którzy solidaryzują się z nami w naszej walce".

- Dzisiaj prosimy: niech Bóg błogosławi Ukrainę. Niech Bóg błogosławi nasz lud. Boże, uzdrów rany tych wszystkich, którzy cierpią z powodu wojny. Boże, daj Ukrainie zwycięstwo. Boże Wielki, chroń Ukrainę! - wezwał zwierzchnik UKGK.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk w Dniu Niepodległości Ukrainy: Boże, daj Ukrainie zwycięstwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.