Abp Szewczuk: wszyscy razem możemy zapobiec wojnie

Abp Szewczuk: wszyscy razem możemy zapobiec wojnie
fot. Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube
KAI / pk

- Nie wierzę, że można ze spokojem patrzeć, jak zabijane są ukraińskie dzieci - powiedział abp Światosław Szewczuk. W swoim codziennym przesłaniu zwierzchnik ukraińskich grekokatolików jeszcze raz zaapelował do sumień przywódców politycznych i religijnych. Wezwał ich, aby dokonali wyboru dobra, stając po stronie cierpiącej Ukrainy.

Podkreślił, że atakowana Ukraina jest dziś dla całego świata czytelnym znakiem, że każdy człowiek stoi przed nieuchronnym wyborem pomiędzy dobrem i złem. - Każdy, kto szanuje ludzkie życie i Boskie przykazania, nie może pozostać neutralny wobec okupanta, który zabija naszych synów i córki, rabuje niewinnych ludzi, gwałci nasze kobiety. Taki człowiek musi stanąć po stronie Ukrainy - powiedział abp Szewczuk.

DEON.PL POLECA- Ponawiam dziś swój apel do wszystkich rządzących, w których rękach znajduje się los ludzi, do polityków i parlamentarzystów, także do przywódców religijnych, do wszystkich ludzi dobrej woli: dokonajcie wyboru, stańcie po stronie niewinnej ofiary, doświadczającej niesprawiedliwej agresji kogoś, komu wydaje się, że może dyktować swoje prawa Ukrainie i całemu światu; kogoś, kto naraża nas na wybuch III wojny światowej - powiedział abp Światosław Szewczuk. - Wszyscy razem możemy zapobiec wojnie, ale aby tak się stało, każdy z nas, stojąc indywidualnie przed Chrystusem, powinien dokonać wyboru. Dokonajcie wyboru na korzyść życia i Bożego błogosławieństwa, na korzyść ludzi, którzy chcą zwyczajnie żyć w jedności i prawdzie. Serdecznie dziękuję tym, którzy już wybrali i wspierają Ukrainę, którzy wspierają nasz naród, każdy tak jak może, będąc na swoim miejscu, działając zgodnie z własnym sumieniem. Ukraina ocaleje jeśli z nami będą stały sumienia całego świata. Nie wierzę, że można spokojnie patrzeć jak zabijane są ukraińskie dzieci".

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Abp Szewczuk: wszyscy razem możemy zapobiec wojnie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.